Ryzen 5 7600 ve ASUS 4080 hazır sistem alınır mı?

Bu INNO3D'ya da PNY gibi giris segment serileri benzer sogutma. Birini alin.

Bu arada Corsair kasayi aldiysaniz ve 360mm aldiysaniz, One takmaniz sart. Arkaya da egzoz fan alin bir tane. Eger kasayi iptal edebiliyorsaniz ve 360Mm'yi uste takmak istiyorsaniz bunu alin.

Lian Li kasayi aldiysaniz problem olmaz.
Lian Li'yi tavsiye ettikten sonra başka kasa aramadım açıkçası. Montaj kolaylığı vs. açısından mükemmel. Geldi bile. DeepCool 360 da yolda. Üst tarafa sığar kolayca.
Madem aralarında fark olmaz diyorsunuz o halde seçerim birini. Teşekkürler, sağ olun.

Lian Li'yi tavsiye ettikten sonra başka kasa aramadım açıkçası. Montaj kolaylığı vs. açısından mükemmel. Geldi bile. DeepCool 360 da yolda. Üst tarafa sığar kolayca.
Madem aralarında fark olmaz diyorsunuz o halde seçerim birini. Teşekkürler, sağ olun.

Sana tavsiyem, INNO3D.

PNY de kotu degil, ama verto serisi sanirsam giris seviye PNY'nin. XLR miydi neydi, o olsaydi neyse.

Yine de benchmark varsa bakmak lazim ama cok da fark etmez muhtemelen.

Sana tavsiyem, INNO3D.

PNY de kotu degil, ama verto serisi sanirsam giris seviye PNY'nin. XLR miydi neydi, o olsaydi neyse.

Yine de benchmark varsa bakmak lazim ama cok da fark etmez muhtemelen.
Aldım INNO'yu. Tüm bu süreçteki fikir ve tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.
Yanlış anlamazsanız yemek sepetinden yahut tercih edeceğiniz başka bir yer varsa oradan bir yemek ısmarlamak isterim size.

İleri dönük bir ürün alacaksak eğer şunu almak daha iyi olur. 12VHPWR çıkışı mevcut. Hatta bu fiyattaki en ideal ürün bu olabilir şu an. 4080 için bile 12VHPWR kablosunu bağlayarak kullanacaksınız.
Selamlar. Kurulum yaparken 12VHPWR kablosunda 450W yazdığını gördüm. Normalde 600W olması gerekmiyor muydu?

Son düzenleme:
Modele göre değişiyor o. 450W fazlası ile yeterli zaten.

Thermaltake GF 3 mesela 300W bir kablo ile geliyor.
4080 için fazlasıyla yeterli ama ilerideki bir GPU upgrade'inde de yeterli gelir mi peki? Elbette belirsiz bir kart hakkında tahminde bulunmak pek tutarlı olmayacaktır fakat sistemi 2 sene sonra kadar yalnızca ekran kartını güncelleyerek kullanma maksadıyla topladığımı belirtmiştim. Artık o zamana 5000 serisi mi olur 6000 serisi mi olur hangisi olursa 450W'ın yetmeyip bir de PSU güncellemesi yapmam gerekmesi üzücü olur benim açımdan.

4080 için fazlasıyla yeterli ama ilerideki bir GPU upgrade'inde de yeterli gelir mi peki? Elbette belirsiz bir kart hakkında tahminde bulunmak pek tutarlı olmayacaktır fakat sistemi 2 sene sonra kadar yalnızca ekran kartını güncelleyerek kullanma maksadıyla topladığımı belirtmiştim. Artık o zamana 5000 serisi mi olur 6000 serisi mi olur hangisi olursa 450W'ın yetmeyip bir de PSU güncellemesi yapmam gerekmesi üzücü olur benim açımdan.

Hayır yine yeterli. RTX 4090 taksanız dahi yeterli zaten. İlerde çıkacak ekran kartları da benzer şekilde güç tüketecektir.

Hayır yine yeterli. RTX 4090 taksanız dahi yeterli zaten. İlerde çıkacak ekran kartları da benzer şekilde güç tüketecektir.
Açıkçası bu beni rahatlattı baya. Teşekkürler cevabınız için.

Sizi de baya meşgul ettim kusura bakmayın fakat soğutucu montajıyla ilgili yaşadığım şu sorun hakkında fikriniz varsa rica edecektim. Bu yüzden kasanın montajı yarım kaldı, yatıyor yerde :(

@Oreki @408157

Son düzenleme:

Geri
Yukarı