Ryzen 5 7600X - B650M - 16 GB 6000 MHz üçleme önerisi?

byjuck

Kilopat
Sistemi yükseltmek istiyorum bu üçlü sizce nasıl? Bütçe maksimum 12 bin TL.

Soket uzun omurlu, su an DDR5 bellekler de henuz istenilen seviyeye gelmedi diyebilirim. Acikcasi mumkun mertebe anakarti ilerideki yukseltme ihtimallerine karsi daha iyi bir sey almaya calisirdim. Bellekte kisilabilir. Eger ilk etapta 1 tane 16GB dusunuyorsaniz tek kanal olacagi icin ozellikle cevrimci oyunlarda istediginiz performans artisini yakalayamayabilirsiniz.

Soket uzun omurlu, su an DDR5 bellekler de henuz istenilen seviyeye gelmedi diyebilirim. Acikcasi mumkun mertebe anakarti ilerideki yukseltme ihtimallerine karsi daha iyi bir sey almaya calisirdim. Bellekte kisilabilir. Eger ilk etapta 1 tane 16GB dusunuyorsaniz tek kanal olacagi icin ozellikle cevrimci oyunlarda istediginiz performans artisini yakalayamayabilirsiniz.
Aynen ilk etapta 16 GB alayım diyorum daha sonra ekleme yapabilirim. Tek 16 ile çift 16 arasında o kadar mı fark var?

''Soket uzun omurlu'' dediğiniz nedir acaba?

MSI'da fiyat artıyormuş biraz. Gigabyte yaramaz mı?

AM5 yeni tanitildigi icin 4 yil bu soketten cikilmayacak. Yani ayni sokete 4 yil destek verecek AMD. O yuzden anakart iyi olursa islemci yukseltme ihtimali de o kadar artar. Anakart daha demin ben atarken 5499 TL'ydi :D Turkiye sartlari iste.

Buna da bakabilirsiniz.
Bu durumda attiginiz RAM'i almak daha iyi olur ama dedigim gibi mumkunse yakin zamanda cift kanal yapmaya bakin.

Geri
Yukarı