Ryzen 5 7600X için sıvı soğutma önerisi

Merhaba. Yeni toplayacağım sistem için sıvı soğutucu önerisi almak istiyorum ve bunlar AM5 uyumlu mu değil mi onu öğrenmek istiyorum, birkaç model beğendim ama çok fazla anlamadığım için sizden de bilgi almak istedim. Aşağıda birkaç model belirttim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Bence fuzuli masraf, bı hava soğutucu alsan yeterde artar.

İlla istiyorsan da bu alınabilir.

Merhaba. Yeni toplayacağım sistem için sıvı soğutucu önerisi almak istiyorum, birkaç model beğendim ama çok fazla anlamadığım için sizden de bilgi almak istedim. Aşağıda birkaç model belirttim, şimdiden teşekkürler.

kasanız nedir? işlemciyi ileride yükseltmeyi veya overclocklamayı düşünüyor musunuz?

Bence fuzuli masraf, bir hava soğutucu alsan yeterde artar.

İlla istiyorsan da bu alınabilir.

Açıkçası almışken düzgün bir şey almak istiyorum ve bir tanıdığımdan alacağım için gönderdiğim modellerden almayı düşünüyorum bana daha uyguna geliyor fiyat olarak.

Kasanız nedir? İşlemciyi ileride yükseltmeyi veya overclocklamayı düşünüyor musunuz?

2'sinden biri olacak ama önerin varsa da açığım.

Açıkçası almışken düzgün bir şey almak istiyorum ve bir tanıdığımdan alacağım için gönderdiğim modellerden almayı düşünüyorum bana daha uyguna geliyor fiyat olarak.

2'sinden biri olacak ama önerin varsa da açığım.

kasa olarak tavsiyem: Lian Li Lancool 216 Mesh Siyah ARGB Mid-Tower E-ATX Gaming (Oyuncu) Kasa (G99.LAN216RX.00) - incehesap.com

soğutucu olarak tavsiyem: DeepCool LS520SE A-RGB Fanlı Siyah 240mm Sıvı Soğutma Uygun Fiyatları ile Tebilonda

Bunları tavsiye etmemin sebebi fiyat olarak daha uyguna aynı performansı ve kaliteyi, hatta fazlasını alacak olmanız.

Kasa olarak tavsiyem: Lian Li Lancool 216 Mesh Siyah ARGB Mid-Tower E-ATX Gaming (Oyuncu) Kasa (G99.LAN216RX.00) - incehesap.com

Soğutucu olarak tavsiyem: DeepCool LS520SE A-RGB Fanlı Siyah 240mm Sıvı Soğutma Uygun Fiyatları ile Tebilonda

Bunları tavsiye etmemin sebebi fiyat olarak daha uyguna aynı performansı ve kaliteyi, hatta fazlasını alacak olmanız.

Anladım kasayı beğendim kasa güzele benziyor ancak soğutucu olarak içime sinenler yukarıda belirttiklerim dediğim gibi bana zaten uyguna geliyor o soğutucular İtopya fiyatlarına göre hesaplama yapmana gerek yok yani ayrıca overclock yazısı yazmışsın yukarıda öyle bir düşüncem yok işlemciyide herhalde 2 3 yıldan erken yenilemem gibi duruyor.

Anladım kasayı beğendim kasa güzele benziyor ancak soğutucu olarak içime sinenler yukarıda belirttiklerim dediğim gibi bana zaten uyguna geliyor o soğutucular İtopya fiyatlarına göre hesaplama yapmana gerek yok yani ayrıca overclock yazısı yazmışsın yukarıda öyle bir düşüncem yok işlemciyide herhalde 2 3 yıldan erken yenilemem gibi duruyor.

Kasa çok sağlam, nadiren stoklara giren, bir model. Sıvı soğutma konusunda LS520 düşündüğünüz diğer soğutuculardan daha iyi bir model olduğunu düşündüğüm için tavsiye ettim, ucuzluğundan değil. Ama beğenmediyseniz LT520 veya LS720 bakabilirsiniz. Lancool 216'nın üst panelinde 360mm desteği bulunuyor. Soğutucu olarak genelde DeepCool, Arctic ve Lian Li'nin modellerine bakmanızı tavsiye ederim. NZXT ve Corsair de fena değildir ama RGB ve fan kontrolü konusunda kendi uygulamalarını dayattıkları için pek tavsiye etmiyorum. Gigabyte Aorus wfx de çok pahalı ama ucuza alma şansınız varsa o da olabilir. Tercih sizin beğenmenize kalıyor açıkcası. Bu işlemciyle hepsi rahat bir şekilde baş edecektir ve lancool 216ya sığacaktır.

Kasa çok sağlam, nadiren stoklara giren, bir model. Sıvı soğutma konusunda LS520 düşündüğünüz diğer soğutuculardan daha iyi bir model olduğunu düşündüğüm için tavsiye ettim, ucuzluğundan değil. Ama beğenmediyseniz LT520 veya LS720 bakabilirsiniz. Lancool 216'nın üst panelinde 360mm desteği bulunuyor. Soğutucu olarak genelde DeepCool, Arctic ve Lian Li'nin modellerine bakmanızı tavsiye ederim. NZXT ve Corsair de fena değildir ama RGB ve fan kontrolü konusunda kendi uygulamalarını dayattıkları için pek tavsiye etmiyorum. Gigabyte Aorus wfx de çok pahalı ama ucuza alma şansınız varsa o da olabilir. Tercih sizin beğenmenize kalıyor açıkçası. Bu işlemciyle hepsi rahat bir şekilde baş edecektir ve lancool 216ya sığacaktır.

Öncelikle teşekkürler soğutuculara baktım 360mm olan LS720 gayet güzele benziyor 3fanlı model olması ilgimi çekti sizin de dediğiniz NZXT için bir tık şüphelerim doğuyor soğutma konusunda şüphem yok elinden geleni yapacağını ve beni üzmeyeceğini düşünüyorum ancak AM5 uyumlu mu değil mi bilmiyorum NZXT genellikle Intel işlemciler için üretiyormuş diye okudum alırsam elimde kalmasından korkuyorum kasa içinse birkaç videoya ve Technopat yorumuna baktım her 2 taraftada kullanıcıları mutlu ettiğini gördüm ve içime sindi açıkçası.

Öncelikle teşekkürler soğutuculara baktım 360mm olan LS720 gayet güzele benziyor 3fanlı model olması ilgimi çekti sizin de dediğiniz NZXT için bir tık şüphelerim doğuyor soğutma konusunda şüphem yok elinden geleni yapacağını ve beni üzmeyeceğini düşünüyorum ancak AM5 uyumlu mu değil mi bilmiyorum NZXT genellikle Intel işlemciler için üretiyormuş diye okudum alırsam elimde kalmasından korkuyorum kasa içinse birkaç videoya ve Technopat yorumuna baktım her 2 taraftada kullanıcıları mutlu ettiğini gördüm ve içime sindi açıkçası.
NZXT x53 ün içinde AM5 için uyumluluk kiti çıkıyor diye biliyorum alacağınız yere sorabilirsiniz en doğru cevabı onlardan alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı