Ryzen 5 7600X OCCT test sonuçları nasıl?

TKSN

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x16 GB Kingston 5200 mhz Cl36
Anakart
Msi Pro B650-P
Soğutma: Arctic Liquid Freezer 240mm.
Kasa: NZXT 710 CA-H710B-BR

Ekran görüntüsü 2024-02-23 222421.png

2 dakikada o soğutucuyla 95 derece gördüyse bir sıkıntı olabilir.
Montajı yanlış yapmış olabilir misiniz?
BIOS'unuz güncel mi?
Undervolt yaptınız mı?
Oyundaki sıcaklıklar neler?

Montajı video izleyerek yapmıştım ilk kurduğumdada 85 görmüştü OCCT'de çok dert etmemiştim.
BIOS tam güncel değil 1 2 alt versiyonu undervolt yapmadım oyunlarda işlemci %100 zorlanmadığı için 55 65 arasında oluyor.

Kasanın hava girişi az o yüzden oluyor olabilir ben kasanın kapağını söküp bir de öyle deneyeyim.

Kapaksız Sonuç:
Ekran görüntüsü 2024-02-23 230341.png

Yazmayı unutmuşum PBO açık.

Son düzenleme:
Montajı video izleyerek yapmıştım ilk kurduğumdada 85 görmüştü OCCT'de çok dert etmemiştim.
BIOS tam güncel değil 1 2 alt versiyonu undervolt yapmadım oyunlarda işlemci %100 zorlanmadığı için 55 65 arasında oluyor.

Kasanın hava girişi az o yüzden oluyor olabilir ben kasanın kapağını söküp bir de öyle deneyeyim.

Kapaksız sonuç:Eki Görüntüle 2124458

Yazmayı unutmuşum PBO açık.

Sık sık işlemciyle render yapmıyorsanız sakıncası yok. 7600X agresif bir şekilde voltaj çeken bir işlemci sentetik testlerde. Oyunlarda ısınmıyorsa meraklanmanıza gerek yok. Sık sık render yapan işlemciyi yük altına sokan biriyseniz de undervolt yapın sorun çözülecektir.

Sık sık işlemciyle render yapmıyorsanız sakıncası yok. 7600X agresif bir şekilde voltaj çeken bir işlemci sentetik testlerde. Oyunlarda ısınmıyorsa meraklanmanıza gerek yok. Sık sık render yapan işlemciyi yük altına sokan biriyseniz de undervolt yapın sorun çözülecektir.

Render almıyorum yazılım ve oyun için kullanıyorum sadece teşekkür ederim yardımınız için.

Geri
Yukarı