Ryzen 5 7600X sıcaklıgı 86 dereceye kadar çıkıyor

Jh0nyyx

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
6
Merhaba, yeni aldıgım Ryzen 5 7600X işlemcimde sıcaklık Valorant'ta minimum 79, maksimum 86 dereceye kadar çıkıyor. Normal midir?

Sistem:
Ryzen 5 7600X.
Gigabyte B650M DS3H.
GTX 1070.
Thermaltake 240mm sıvı sogutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni aldıgım Ryzen 5 7600X işlemcimde sıcaklık Valorant'ta minimum 79, maksimum 86 dereceye kadar çıkıyor. Normal midir?

Sistem:
Ryzen 5 7600X.
Gigabyte B650M DS3H.
GTX 1070.
Sıvı soğutma tam yerine oturmamış olabilir. Termal macun kalitesi iyi olmayabilir, hava akışı kötü olabilir kasanızın. Kasa modeli ve sıvı soğutucunun tam modeli, kullandığınız termal macun nedir? Çünkü bu sıcaklıklar hiç de normal sayılmaz derecede. Ama Ryzen 7000 serisi için ısınma olayı duymuştum.

Normalciler gelir birazdan.
Geldim hocam. 7600x çok ısınan bir işlemci zaten. ECO modunu açarak max 70 75leri görmesini sağladım. İnce ayar yaparak PBO2 ile performansı arttırılıp sıcaklığı düşürülebiliyormuş. Ayrıca bildiğim kadarıyla 7600x 95 derecede 7/24 çalışabilecek mimariye sahip. İmkanınız varsa ayar yapıp sıcaklığı daha da düşürebilirsiniz.

Normalciler gelir birazdan.
Normal zaten?

Sistem:
Ryzen 5 7600X.
Gigabyte B650M DS3H.
GTX 1070.
Isınmasını istemiyorsan aşağıdaki videodaki adımları uygula:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forumu biraz araştırırsan aynı konunun defalarca açıldığını defalarca sorunun cevaplandığını görebilirsin BIOS’dan 5 dakikalık bir işlem sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı