Ryzen 5 7600X sistemde Oyunda Alt+Tab yapınca siyah dalgalanma

Nadven

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi canımı sıkan bir problem var. Bilgisayarım da oyun açtıktan sonra Alt+Tab yapınca masaüstümde ya da browserda siyah dalgalanmalar meydana geliyor. Tekrar oyuna döndüğümde bu dalgalanmalar gidiyor. Alt+Tab da kaldığım süre uzadıkça bu dalgalanmalar aşırı çoğalıyor açıkçası yeni toplamış olduğum bir sistem bu sorun biraz üzüntü yarattı bende. Toplama yaparken sadece ekran kartını 2. el 3070 Ti almıştım. Bu sorunu GPU'dan sanarak onu tekrar sattım. Kendine 4070 OC 12 GB ekran kartı satın aldım. Dün heyecanla ekran kartımı taktığımda aynı hatayı görünce anladım ki ekran kartı ile alakalı değil. Bu sebeple size yazmak istedim.

Sistemimin özellikleri.

ASUS TUF Gaming B650-Plus AMD B650 soket AM5 DDR5 6400MHz (OC)
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz (Turbo 5.3GHz) 6 Core 12 threads 32MB cache.
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z5 Silver DDR5 6400MHz CL32 1.4v RGB Dual kit RAM.
ASUS Dual 4070 OC 12 GB.
Corsair RM750 750W tam moduler 80Plus Gold guc kaynagı beyaz.
Samsung (sapsı) NVMe 980 1 TB.
Deep cool AK620 işlemci soğutucu3.
ASUS TUF VG27AQZ.

Windows 11 kurulu (güncellemeler tam)
NVIDIA driver (güncellemeler tam)

@Recep Baltaş yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Yoğun bir araştırma sonucu bir çözüm buldum ve sorunum ortadan kalktı. Aşağı daki linkten aynı sorunu yaşayan varsa sorununu giderebilir.

NVIDIA Support

mpo.disable.reg yaptım ve bahsettiğim sorun yok oldu. bu arada bunun ne işe yaradığı hakkında fikrim de yok ama sorunun yok oldu.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı