Ryzen 5 7640 HS LoL'de düşük FPS veriyor

Obivan kenobi

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 5 6 ay önce almış olduğum HP Victus s-0057NT laptop LoL'de 300 FPS'leri görürken şu an 140 120 civarı görüyor. R ek olarak Battlefield 2042 gibi oyunlarda yüksek ayarlarda iyi bir FPS alıyorum. Driverlar vs her şey güncel. Sistem özelliklerini bırakıyorum.
Windows 11
Ryzen 5 7640HS.
16 GB 5200 MHz RAM
NVIDIA RTX 3050 6 GB
512 GB SSD.

Oyuna girince ayarlardan dikey eşitlemenin veya fps kısıtlamasının açık olmadığından emin olun. Eğer sorun çözülmüyorsa yüksek bir FPS değerine sabitleyerek deneyin.

Oyuna girince ayarlardan dikey eşitlemenin veya FPS kısıtlamasının açık olmadığından emin olun. Eğer sorun çözülmüyorsa yüksek bir FPS değerine sabitleyerek deneyin.

Denedim ama değişen bir şey yok oyun başladığında 240 250 civarlarında FPS 1 2 dk sonra düşüyor bir daha da görmüyor 120 130 üstünü.

Isıları kontrol edin. Zamanla o sistemde değişebilecek tek davranış Driver durumu ve sıcaklıklar. Bir de yeni bir durum var.

İkisi de tamam ise Windows 11 Oyun Modu hatalı çalışıyor olabilir. QuickCPU ile yüksek performans profilini aktive edin. Benim şahsi düşüncemce sorunu Windows 11 yeni saçma özelliği yüzünden. Oyun Modunda otomatik güç modu ayarlayacakmış. Düzgün çalışmıyor zaten. QuickCPU ile yüksek performans profiline zorunlu olarak sistemi geçirin. Çözülür diye tahmin etmekteyim.

Isıları kontrol edin. Zamanla o sistemde değişebilecek tek davranış Driver durumu ve sıcaklıklar. Bir de yeni bir durum var.

İkisi de tamam ise Windows 11 Oyun Modu hatalı çalışıyor olabilir. QuickCPU ile yüksek performans profilini aktive edin. Benim şahsi düşüncemce sorunu Windows 11 yeni saçma özelliği yüzünden. Oyun Modunda otomatik güç modu ayarlayacakmış. Düzgün çalışmıyor zaten. QuickCPU ile yüksek performans profiline zorunlu olarak sistemi geçirin. Çözülür diye tahmin etmekteyim.
Deneyip dönüş yapacağım teşekkür ederim.

Deneyip dönüş yapacağım teşekkür ederim.

Oyun modunu kapatınca daha da düştü ama sanırım sorunu buldum oyun esnasında cpu kullanımı yüzde 20 yi gpu kullanımı 36 yı geçmiyor ve cpu 20 de sabit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı