Ryzen 5 Pro 3400G düşük performans

buğra güven

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 Pro 3400G 3.7GHz işlemci(APU içinde Vega 11 var)
8 GB 3000MHz RAM.
256 GB NVMe2 SSD.
B450M M.2 Pro Max anakart.
500W güç kaynağım ve 4 fanlı Quadro Battle kasam var.
Ancak istediğim performansı alamıyorum. İnternetten izlediğim Single Channel testleri daha fazla FPS veriyordu.
1080p Low ayarlarda CS'de 60 FPS veriyor. Üstelik 3.9 GHz Boost yapmama rağmen, o yüzden 864 veya 768 piksel oynuyorum her şeyi ve beni tam tatmin etmiyor. FPS oyunu bile olsa daha fazla FPS isterim, Dual Channel yapınca düzelir mi bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB 3000MHz RAM.
256 GB NVMe2 SSD.
Ancak istediğim performansı alamıyorum. İnternetten izlediğim Single Channel testleri daha fazla FPS veriyordu.
1080p Low ayarlarda CS'de 60 FPS veriyor. Üstelik 3.9 GHz Boost yapmama rağmen, o yüzden 864 veya 768 piksel oynuyorum her şeyi ve beni tam tatmin etmiyor. FPS oyunu bile olsa daha fazla FPS isterim, Dual Channel yapınca düzelir mi bu durum?

Dul Channel şart APU'da. FPS 2 katına hatta bazen daha üste çıkabilir.

Vega 11 Driver kurdunuz mu?

AMD'nin kendi sitesinden Ryzen5 Pro 3400G driverını kurdum BIOS'da güncel
aynı model ram kullanma
Dual channel FPS'i 2 kata kadar arttırıyor.
aynı model ram kullanmak şart mı dual channel yaparken
AMD işlemcim için yeni bir driver çıkarmış 3 gün önce indirip kurdum FPS artışı sağladı. Hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
AMD'nin kendi sitesinden Ryzen5 Pro 3400G driverını kurdum BIOS'da güncel

aynı model ram kullanmak şart mı dual channel yaparken
AMD işlemcim için yeni bir driver çıkarmış 3 gün önce indirip kurdum FPS artışı sağladı. Hepinize teşekkürler.
Bahsettiğiniz 2 driverında linkini bırakabilir misiniz acaba, aynı işlemciyi kullanıyorum

8 GB 3000MHz RAM.
256 GB NVMe2 SSD.
bende de aynı işlemci var 8 gb ile oyunları oynarken 2x8 gb yapınca ani fps düşüşü alıyurum,aynı zamanda işlemcim sanki çalışması gereken performansta çalışmıyor.....?

Geri
Yukarı