Ryzen 5 Pro 4650G - MSI A320-A Pro BIOS görüntüsü gelmeden Windows açılıyor

MuratARSLANER

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba çok ilginç ve değişik bir problemim var.
A320M-A Pro anakart ve Ryzen 5 Pro 4650G işlemci satın aldım. İlk sistemi kurduğumda görüntü gelmedi ve araştırmalarıma göre BIOS Update yapmam gerektiğini öğrendim. Çevremden Ryzen 3 2200G işlemci edinip sisteme BIOS Update yaptım. Ryzen 5 işlemcimi taktığım zaman BIOS ekranı gelmeden direkt Windows açılıyor. BIOS ekranı geliyor fakat görüntü alamıyorum. Ekran kartı takılı, HDMI kablomu on-board soketime taktığım zaman BIOS'a girebiliyorum.
Veyahut da Ryzen 3 2200G işlemciyi taktığım zaman HDMI kablomu ekran kartıma takınca BIOS ekranına girebiliyorum. Bunun çözümü veyahut da sorunu nedir?

Son düzenleme:
Hızlı yükleme (Fast Boot) ayarı açık kalmıştır. Onu kapatın.

Hızlı yükleme (Fast Boot) ayarı açık kalmıştır. Onu kapatın.
Ryzen 3 2200g işlemci takılı iken normal bir sekilde anakart logosu geliyor sonrasında işletim sistemi açılıyor. Ryzen 5 taktıgımda bu sekilde bir sorun yaşıyorum.
Anakartımın boot menüsünde Fast boot seçeneği göremiyorum..

Son düzenleme:
R5 4650 PRO işlemci takılıyken, Windows'u açın. Windows başlangıç menüsü (bir kere Windows tuşuna basınca çıkan menü)>"Shift" + "Yeniden başlat" yapın. "Lütfen bekleyin" ekranı gelene kadar parmağınız shift'te basılı kalsın. Sorun gider> gelişmiş seçenekler> UEFI Yazılım Ayarları'na basın. Bilgisayar yeniden başlayıp BIOS menüsünü otomatik açacak. BIOS>BOOT sekmesinden Fast Boot'u Disabled yapabilirsiniz.

Malesef boot menüsünde fast boot seçeneğini görünteleyemiyorum
Bilgisayarı şuan açtım fakat 2 tane ekran kartı gözüküyor hem on-board olan hem de harici ekran kartı normal midir?

Son düzenleme:
Malesef boot menüsünde fast boot seçeneğini görünteleyemiyorum
Bilgisayarı şuan açtım fakat 2 tane ekran kartı gözüküyor hem on-board olan hem de harici ekran kartı normal midir?
Normal çünkü APU sisteme ekran kartı taktınız. O menüde olması gerek hocam.

Normal çünkü APU sisteme ekran kartı taktınız. O menüde olması gerek hocam.
Şu an onboard ekran kartının üzerinde hata var KOD : 43 aygıt durduruldu. Sebebi nedir peki.
Bilgisayarı yeniden başlattıgım zaman kod 43 veriyor aygıtı kaldır diyorum tekrar donanım değişikliklerini tara dediğim zaman düzeliyor...

Kod 43 genelde aygıt durdurulma hatasıdır. Ekran kartı taktığınız içindir büyük ihtimal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…