Ryzen 5 Pro 4650G - MSI A320-A Pro BIOS görüntüsü gelmeden Windows açılıyor

MuratARSLANER

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba çok ilginç ve değişik bir problemim var.
A320M-A Pro anakart ve Ryzen 5 Pro 4650G işlemci satın aldım. İlk sistemi kurduğumda görüntü gelmedi ve araştırmalarıma göre BIOS Update yapmam gerektiğini öğrendim. Çevremden Ryzen 3 2200G işlemci edinip sisteme BIOS Update yaptım. Ryzen 5 işlemcimi taktığım zaman BIOS ekranı gelmeden direkt Windows açılıyor. BIOS ekranı geliyor fakat görüntü alamıyorum. Ekran kartı takılı, HDMI kablomu on-board soketime taktığım zaman BIOS'a girebiliyorum.
Veyahut da Ryzen 3 2200G işlemciyi taktığım zaman HDMI kablomu ekran kartıma takınca BIOS ekranına girebiliyorum. Bunun çözümü veyahut da sorunu nedir?

Son düzenleme:
Hızlı yükleme (Fast Boot) ayarı açık kalmıştır. Onu kapatın.
Ryzen 3 2200g işlemci takılı iken normal bir sekilde anakart logosu geliyor sonrasında işletim sistemi açılıyor. Ryzen 5 taktıgımda bu sekilde bir sorun yaşıyorum.
Anakartımın boot menüsünde Fast boot seçeneği göremiyorum..

Son düzenleme:
R5 4650 PRO işlemci takılıyken, Windows'u açın. Windows başlangıç menüsü (bir kere Windows tuşuna basınca çıkan menü)>"Shift" + "Yeniden başlat" yapın. "Lütfen bekleyin" ekranı gelene kadar parmağınız shift'te basılı kalsın. Sorun gider> gelişmiş seçenekler> UEFI Yazılım Ayarları'na basın. Bilgisayar yeniden başlayıp BIOS menüsünü otomatik açacak. BIOS>BOOT sekmesinden Fast Boot'u Disabled yapabilirsiniz.

R5 4650 PRO işlemci takılıyken, Windows'u açın. Windows başlangıç menüsü (bir kere Windows tuşuna basınca çıkan menü)>"Shift" + "Yeniden başlat" yapın. "Lütfen bekleyin" ekranı gelene kadar parmağınız shift'te basılı kalsın. Sorun gider> gelişmiş seçenekler> UEFI Yazılım Ayarları'na basın. Bilgisayar yeniden başlayıp BIOS menüsünü otomatik açacak. BIOS>BOOT sekmesinden Fast Boot'u Disabled yapabilirsiniz.
Malesef boot menüsünde fast boot seçeneğini görünteleyemiyorum :(
Bilgisayarı şuan açtım fakat 2 tane ekran kartı gözüküyor hem on-board olan hem de harici ekran kartı normal midir?

Son düzenleme:
Malesef boot menüsünde fast boot seçeneğini görünteleyemiyorum :(
Bilgisayarı şuan açtım fakat 2 tane ekran kartı gözüküyor hem on-board olan hem de harici ekran kartı normal midir?
Normal çünkü APU sisteme ekran kartı taktınız. O menüde olması gerek hocam.

Geri
Yukarı