Ryzen 5 Sistem Toplama

Strange Gamer

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci daha çıkmadı ama ben bekliyorum. Şimdi işlemci çıktıktan sonra bir sistem toplamak istiyorum uygun fiyatlı. Sistemi ben ilerleyen zamanlarda güncelliyecem. Yani ekran kartı biraz yetersiz olabilir ama ilerde yani 6 7 ay sonra değiştirip iyisini alacağım.

Toplam 2550 TL civarında bir şey tutmakta. 3 ay sonra SSD takılacak. Sizce mantıklı bi sistem olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonra şunu yaparım, sonra bunu yaparım diye sistem alma. En baştan al, bitsin gitsin. Oyun amaçlı olacaksa ekran kartı en öncelikli devre olsun. O sonralar hiç gelmeyebiliyor bazen.

Ryzen 7 serisi oyunlarda istenen düzeyi gösteremedi henüz, Ryzen 5 serisinde de ne olacağı belli değil.
Piyasaya sürülsün, testleri gör ondan sonra karar ver. Çıktığı gibi almanı önermem, sonrası üzücü olabilir.

Ryzen duyurulduğundan beri çok abartırıldığını düşünüyorum. Yok Intel'i geçecek, Intel bitti, henüz bir şey yok ortada kaldı ki daha Intel hamlesini yapmadı bence Intel'in yeni hamlesini beklemek gerek.

Ryzen 5 Intel i5 6. nesil ile başa baş gidecek gibi. Ve fiyatları da eşit. Ryzen 5 pek tercih edilecek modeller arasında değil gibi.

Gidip de ryzen 5 takmak sana mantıklı geliyor mu? Maddi açıdan ucuz ve performanslı ama genede ryzen 1700 almak her türlü performans açısından çok daha iyi olur.

Ryzen 5 1400 750 TL gibi bir fiyattan geliyor. 4 çekirdek 8 izlek. Kutudan çıkan soğutucuyla 3,7 Ghz görülecektir. Son derece doğru tercih. İnsanları i5 7400'e daha fazla para verip daha performanssız bir işlemci kullanmaya yönlendirmeyin.

Sonra şunu yaparım, sonra bunu yaparım diye sistem alma. En baştan al, bitsin gitsin. Oyun amaçlı olacaksa ekran kartı en öncelikli devre olsun. O sonralar hiç gelmeyebiliyor bazen.

Şöyle ki biraz da oyun kayıtları falan da alacağım bu yüzden ryzen 5 1400 bana uygun geldi ekran kartı 550 tl düzeyinde en iyi Rx460 ı bulabildim.

Ryzen 5 1400 750 TL gibi bir fiyattan geliyor. 4 çekirdek 8 izlek. Kutudan çıkan soğutucuyla 3,7 Ghz görülecektir. Son derece doğru tercih. İnsanları i5 7400'e daha fazla para verip daha performanssız bir işlemci kullanmaya yönlendirmeyin.

Bende bu şekilde düşündüm :) .Bir de şey soracağım acaba ön sipariş de indirim falan olur mu ?

Şöyle ki biraz da oyun kayıtları falan da alacağım bu yüzden ryzen 5 1400 bana uygun geldi ekran kartı 550 tl düzeyinde en iyi Rx460 ı bulabildim.

Bende bu şekilde düşündüm :) .Bir de şey soracağım acaba ön sipariş de indirim falan olur mu ?

Belki 20-30 TL daha uygun bir fiyatla ön sipariş alınabilir. Daha ötesi mümkün değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı