Ryzen 5 sisteme RX 6600 uyar mı?

Hepsi. Uradan alışveriş kredisiyle alacağım. Diğer siteler de alışveriş kredisi var mıdır?

Selamlar bu PCI-e 3.0 ve 4.0 muhabbeti nedir? Bende B450 Gaming Plus anakart var bunda 3.0 varmı ben bu anakartta başka slota taksam kartı daha mı iyi performans verir biliyorsan yardımcı olur musun?
Kart bu.

Hepsinin detaylarını bu konuda paylaşmıştım. B450'ler tamamen PCIe 3.0 destekli, tek çare B550 gibi modellere geçmek oluyor. Ama %100 şart değil, konuya bakarsan kendin karar verirsin.

2600'ün tekli çekirdek gücü 6600 XT için 1080P'de yeterli değil maalesef. PCIe 3.0 ve 4.0 performans farkı var ama senin öncelikle işlemciyi yükseltmen sonrasında anakartı dert etmen lazım.

Güzelliğine ne bakıyorsun performans aynı performans, kartın güç tüketimi düşük ısınma sorunu da yok. Boşuna boşuna 3 fana 1000 TL vereceğine daha güçlü 6600 XT alırsın kendine.

Güzellik derlen kaşı gözü demedim ki. :) hangisi daha iyi diyeyim o zaman. Fiyatlarını bir köşeye atarsak, hangisi daha iyi?
10.000 bütçem var. 11.000 de olabilir
yeni kasada alınıyor herhalde bu fiyatlara
Arkadaşlar 10.000 tl para koyacağım. Önerileriniz çok önemli. Aklımda 5.000 daha ekleyip sıfır kasa alasım da var. Yeni alacağımı eve, eskisi iş yerinde kalabilir.

Son düzenleme:
Güzellik derlen kaşı gözü demedim ki. :) hangisi daha iyi diyeyim o zaman. Fiyatlarını bir köşeye atarsak, hangisi daha iyi?
10.000 bütçem var. 11.000 de olabilir
yeni kasada alınıyor herhalde bu fiyatlara
Arkadaşlar 10.000 tl para koyacağım. Önerileriniz çok önemli. Aklımda 5.000 daha ekleyip sıfır kasa alasım da var. Yeni alacağımı eve, eskisi iş yerinde kalabilir.

Al birisini geç. Pulse olanı kendim kullanıyorum, Nitro+ onun ışıklı hali oluyor.

Al birisini geç. Pulse olanı kendim kullanıyorum, Nitro+ onun ışıklı hali oluyor.

Başkan asus rog strix gtx 1080 ekran kartı ya da sapphire pulse radeon rx 570 olur mu ? ikinci el buldum da
Başkan asus rog strix gtx 1080 ekran kartı ya da sapphire pulse radeon rx 570 olur mu ? ikinci el buldum da

Son düzenleme:

Pulse ile Nitro arasında ki farka sen ışıklı olanı mı diyorsun bence öneri yapmak için biraz geliştirmen gerekiyor kendini kıymetli dostum Pulse model tıpkı bazı anakartların revizyon 1 ve revizyon 2 farkı gibi daha az koruyu donanım kullanılıyor Pulse ve Nitro'nun YouTube'da bir videosu var içini açtıklarında Nitro modelinde 8 devre varsa koruyu teknik bilgim bu alanda çok iyi değil Pulse modelinde 4 ya da 6 adet vardı yani Pulse'nin ne kadar kıpılmış bir model olduğunu kutu kalitesinden bile anlarsın normal bir RX 6600 ile Pulse bir RX 6600 arasın da 2-4 FPS farkta oluşur ve %5'lik bir stabilite farkı vardır ben hiçbir şekilde Pulse olanı tercih etmem 200 300 TL için gerekli araştırmaları yabancı kaynaklardan yapmanızı tavsiye ederim TR'de Pulse hakkında pek bilgi yok. Zamanında RX 400 serisi için Nitro olanlar en hızlı çekirdek hızına sahip kartlardı 570'de Pulse'ler çıktı zaten bakarsan Nitro ile Pulse arasında hiç de normal olmayan bir fiyat farkı vardır. TR Pulse'yi iyi reklam ettiler oysa bir tık donanımdan kaçılan kendi sınıfının en alt seviyesidir. Pulse'den daha aşağıda bir kart yok aynı seri örneğin 6000 serisi için hem fiyat hem donanım açısından.

@HellStalkeR RX 500 serisindeki Pulse/Nitro+ farkı ile bugünküler arasındaki fark bu kadar az. Sen neyi diyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@HellStalkeR RX 500 serisindeki Pulse/Nitro+ farkı ile bugünküler arasındaki fark bu kadar az. Sen neyi diyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Attığın video performans testli yapmış ucuz güç kaynağı ile pahalı güç kaynağı performans testide aynı sonucu verir ama iş genel kullanımda zorlanmada ortaya çıkar dostum Nitro vs Pulse yazıp ilk çıkan videoyu atmışsın şuraya ekliyorum ne demek istediğimi:

Geri
Yukarı