Ryzen 5500 işlemci için anakart önerisi

Bütçe
1600
Neden öyle dediniz hocam😂😂

Bayağı alır yerleri siler onunla B550-A Pro.
Daha serin, güç tasarımı daha iyi, Prime Plus'ta olmayan BIOS Flashback özelliği var, I/O olarak daha zengin, M.2 Frozr var.
Sırf bir tane daha fazladan X1 yuvası var diye Prime Plus almazsınız umarım 🤠

Bana da ASUS biraz daha mantıklı geldi hem 100TL daha ucuz hem de 5 tane PCI 2 tane M.2 var.

Tam kesin bilmiyorum ama 1 tane PCI X1 ile aşağıdaki M.2 slotu aynı anda çalışmıyordu galiba. Onu bir araştır istersen. Birkaç tane MSI anakartlarda böyle görmüştüm. Belki B550 için böyledir.
Daha serin, güç tasarımı daha iyi, Prime Plus'ta olmayan BIOS flashback özelliği var, ı/o olarak daha zengin, M.2 Frozr var.

Mining yapacakmış.

Daha serin, güç tasarımı daha iyi, Prime Plus'ta olmayan BIOS Flashback özelliği var, I/O olarak daha zengin, M.2 Frozr var.
Hocam kullanıcı için tabii ki de çok daha avantajlıdır bu saydığınız özellikler fakat hem bütçeyi aşağıya çekmek için hem de ilerde kart sayısı artınca bu anakartı kişisel olarak kullanmayacağım için o kadar da detay aramıyorum şahsen.

@incisquirtle B550-A Pro açık ara önde. Prime Plus ile aynı kefeye koymak saçma.
vrm.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mining işin içine girince Prime Plus'ta olabilir. Normal kullanıcı için o fiyatta B550-A Pro biçilmiş kaftandır.

Mining yapacakmış.

Hmm, rig kurmaz herhalde. Ama yine de saf mining istiyorsa Prime Plus o zaman olabilir, işin içine günlük kullanım da girerse B550-A Pro devreye girer.

Tam kesin bilmiyorum ama 1 tane PCI X1 ile aşağıdaki M.2 slotu aynı anda çalışmıyordu galiba. Onu bir araştır istersen. Birkaç tane MSI anakartlarda böyle görmüştüm. Belki B550 için böyledir.
Ds3h anakartta bile kullanıyorum aynı anda ya bunda nasıl desteklemez😂😂

Hocam kullanıcı için tabii ki de çok daha avantajlıdır bu saydığınız özellikler fakat hem bütçeyi aşağıya çekmek için hem de ilerde kart sayısı artınca bu anakartı kişisel olarak kullanmayacağım için o kadar da detay aramıyorum şahsen.

100 TL için bence bu detayları arayın, sonra "100 TL verseydim keşke" diye yakınmayın yani. Ciddi bir mining rig planınız yoksa ve günlük kullanımda da kullanacaksanız B550-A Pro alınız.

İlk aşamada 2 kart olacağı için kasamın içerisinde kullanacağım hocam kart eklemesi baya ilerde olur.

İki kart için iki PCI-e X16 yuvası lazım, iki anakartta da X16 var.

Yeni konular

Geri
Yukarı