Ryzen 5500'e geçildikten sonra görüntü gelmiyor

blokkenzijn

Hectopat
RAM
XPG DDR4 3000 MHZ 8 GB
SSD veya HDD modeli
HP S450 240GB SATA SSD
Ekran kartı
Radeon 5600-5700 1GB
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 5500
Herkese iyi sosyaller.
Kısaca özetleyeyim Ryzen 5 1600 işlemcim vardı ve yanında sadece görüntü sağlamasını yeterli gördüğüm Radeon 5600 ile kullanıyordum Ryzen 5 5500'e geçtim. İşlemciyi anakartıma uyumlu kullanmam için BIOS Update gerekliydi anakartım Update ile destekliyordu bende eski sistemle Update'imi yaptım yeni işlemciyi taktım ancak görüntü alamadım. Elimde 2 tane eski kart vardı onları kullandım fakat sonuç aynı işlemciyi eskisiyle değiştirdiğimde görüntüyü tekrar aldım bu sefer sağlam bir ekran kartı ödünç alıp denediğimde yeni işlemci ile çok temiz çalıştı bu işlemci Radeon 5600'ü desteklemiyor mu yoksa belli bir PCI ayarı yapmam mı gerek görüntü alabilmek için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi Sosyaller.
Kısaca özetleyeyim Ryzen 5 1600 işlemcim vardı ve yanında sadece görüntü sağlamasını yeterli gördüğüm Radeon 5600 ile kullanıyordum Ryzen 5 5500'e geçtim. İşlemciyi anakartıma uyumlu kullanmam için BIOS Update gerekliydi anakartım Update ile destekliyordu bende eski sistemle Update'imi yaptım yeni işlemciyi taktım ancak görüntü alamadım. Elimde 2 tane eski kart vardı onları kullandım fakat sonuç aynı işlemciyi eskisiyle değiştirdiğimde görüntüyü tekrar aldım bu sefer sağlam bir ekran kartı ödünç alıp denediğimde yeni işlemci ile çok temiz çalıştı bu işlemci Radeon 5600'ü desteklemiyor mu yoksa belli bir PCI ayarı yapmam mı gerek görüntü alabilmek için.

BIOS güncellemesi yaptın mı? Eğer yapmadıysan görüntü almaman normal. B450 anakartlar BIOS güncellemesi ile açabiliyor 5000 serisi işlemcileri.

Konuyu okuduysanız BIOS güncellemesi yapmış olduğunu göreceksiniz. Tavsiyem BIOS sıfırlaması yapıp denemeniz.
sıfırladım hocam 1-2 defa hem biostan hemde fiziksel olarak donanım bilgisi olan bir abime sorduğumda eski ekran kartları o işlemciye görüntü vermez demişti ama bakındığımda forumlarda bu ikiliyi kullananlar var

Hocam yardımcı olabilecek birileri bakarsa çok iyi olur bugün 750 Ti aldım yanında kurtarır diye arkadaşın bilgisayarda görüntü veriyor bende durum yine malum Ryzen 5 1600le görüntüyü alıyorum 5500'de tık yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı