Ryzen 5600 için hava soğutma vs sıvı soğutma

Sloway

Hectopat
Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim, hemen konuya geçiyorum. Gametech Hydra 120 sıvı soğutma almıştım bulunduğum şehir 37-38 derece şu an- Ryzen 5600 ile 68- 70 dereceleri görüyordu sıvı soğutma. Hava soğutmaya geçtim, kaliteli bir macun ile, şu an 60 derece sabit. Sorum şu sıvı soğutma hava soğutmadan daha iyi olması gerekmiyor mu?
Ve 38 dereceli bir şehirde 60-65 derece işlemci ısısı iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
60 65 derece gayet güzel. Sıvı soğutmanın fark etmesi için en az 240 mm civarı olması gerek diye düşünüyorum.

Kule tipi bir soğutucu yeterli.

120mm sıvı soğutmadan bir şey beklememek gerek. Bana göre stok fanlardan farkı yok. Sistem boşta iken mi 60 sabit alıyorsunuz?
Stok fan? 120 mm Cooler Master kullanıyorum. 4.65 GHz hız aşırtılmış şekilde stres testinde 80 dereceyi bile görmüyor çoklu çekirdekte. Nasıl stok fandan farkı yok?

Stok fan? 120 mm Cooler Master kullanıyorum. 4.65 GHz hız aşırtılmış şekilde stres testinde 80 dereceyi bile görmüyor çoklu çekirdekte. Nasıl stok fandan farkı yok?
Stok fan ile stres testine sokmadım ancak oynadığım AAA oyunlarda 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Kendi deneyimime istinaden bunu söyledim. Benim dışımda stok fan açısından şanssız kişiler var buna lafım yok. Şu an 224-XTS ile boşta 40, yükte 65 dereceyi geçmiyor. Bir de 240mm gibi bir imkan varken neden 120mm tercih ettiniz?

Stok fan ile stres testine sokmadım ancak oynadığım AAA oyunlarda 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Kendi deneyimime istinaden bunu söyledim. Benim dışımda stok fan açısından şanssız kişiler var buna lafım yok. Şu an 224-XTS ile boşta 40, yükte 65 dereceyi geçmiyor. Bir de 240mm gibi bir imkan varken neden 120mm tercih ettiniz?
Maddi durumlar diyim ama hava soğutma şuan işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı