Ryzen 5600 RX 6700 XT sistemde Fortnite düşük FPS

Atahon

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, diğer FPS ya da farklı türlü oyunlarda FPS düşmesi olmuyor ama Fortnite'da hep FPS düşmesi giriyor. Sistemim gayet yeterli.

Ekran kartı: AMD RX 6700 XT.
İşlemcim Ryzen 5600.

Acaba ekran kartım mı bozuk diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, diğer FPS ya da farklı türlü oyunlarda FPS düşmesi olmuyor ama Fortnite'da hep FPS düşmesi giriyor. Sistemim gayet yeterli.

İşlemcim Ryzen 5600.

Dx 12 mi kullanıyorsun ? Ayarlardan bakabilir misin.

İşlemcim Ryzen 5600.

Dostum 6 senedir Fortnite oynuyorum ve bu konuda yardımcı olurum sana eğer görüntü seçme modun DirectX 11 veya 12 ise onu performans moduna al onun dışında diye ayarların hepsini düşüğe al 3D çözünürlüğü %100 kullan.

Dostum 6 senedir Fortnite oynuyorum ve bu konuda yardımcı olurum sana eğer görüntü seçme modun DirectX 11 veya 12 ise onu performans moduna al onun dışında diye ayarların hepsini düşüğe al 3D çözünürlüğü %100 kullan.
Arkadaşın dediği gibi DirectX 11 ve 12 arasında dağlar kadar performans farkı var. 11 e al ve orta-düşük ayarlarda oynayabilirsin sistemin gayet güçlü.

Arkadaşın dediği gibi DirectX 11 ve 12 arasında dağlar kadar performans farkı var. 11'e al ve orta-düşük ayarlarda oynayabilirsin sistemin gayet güçlü.

Ve tarzının nasıl olduğuna bağlı performans istiyorsan performans al düşük ayarlarda oyna kalite istiyorsan DirectX 11 al yüksek oyna Epic oynama fazla gelir ve monitörün kaç Hz.

Yeni konular

Geri
Yukarı