i7 14700K vs i7 13700K

thesnakeee

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Son kalan parçam işlemci sipariş vereceğim, normalde kafamda hep i7 14700K vardı.

İki işlemciyi de kullananlar aralarındaki fiyat farkını vermeye değer mi sizce? Fiyat olarak 3-4 bin TL fark var.

Almışken en güncel olanını alayım diye yola çıktım. Kurgu, render vs için de kullanacağım.

14700k fazladan çekirdekleri var bu yüzden senin için daha iyi bir seçenek. Aradaki fiyat farkına değer mi evet senin için değer.

Çok aşırı iyi anlamam teknik bilgilerle boğmak istemiyorum seni fakat Microsoft Store'da Intel optimizasyon uygulaması var ve sadece 14.Nesil işlemcilerle kullanılabiliyor çok etkili bir uygulama değil ama bu tarz şeylerden faydalanmak için en güncelini almanda fayda olacağını düşünüyorum.

Anakarti almışsın galiba, keşke iyi bir anakart la ve 7900X le toplasaydın sistemi. 14700K ile çok yakın performanslari ayrıca birkaç nesil daha işlemciyi yükseltme şansın olurdu.

14700k fazladan çekirdekleri var bu yüzden senin için daha iyi bir seçenek. Aradaki fiyat farkına değer mi evet senin için değer.
teşekkür ederim 14700K almam şart oldu o zaman
Çok aşırı iyi anlamam teknik bilgilerle boğmak istemiyorum seni fakat Microsoft Store'da Intel optimizasyon uygulaması var ve sadece 14.Nesil işlemcilerle kullanılabiliyor çok etkili bir uygulama değil ama bu tarz şeylerden faydalanmak için en güncelini almanda fayda olacağını düşünüyorum.
uygulama ne işe yarıyor bilmiyorum hocam fakat sadece 14. nesil ile kullanılıyorsa illa ki bir işe yarıyordur
Anakarti almışsın galiba, keşke iyi bir anakart la ve 7900X le toplasaydın sistemi. 14700K ile çok yakın performanslari ayrıca birkaç nesil daha işlemciyi yükseltme şansın olurdu.
anakartı ucuza bulmuşken almıştım hocam. parçalara karar vermeden i7 14. nesil amd tarafındaki emsallerinden daha iyi şeklinde yorumlar okuyup videolar izlemiştim. bu sistemi artık 3-4 sene kullanırım diye düşünüyorum ondan sonra intel veya amd tarafından hangisini seçmek gerekirse tekrardan anakart-işlemci alma süreci olacak mecburen

Geri
Yukarı