Çözüldü Ryzen 5600 sistem aşırı fazla donmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
8x2 Xpg 3200
SSD veya HDD modeli
Adata Legend M2 SSD 1TB
Ekran kartı
ASUS RADEON RX6700XT
Anakart
ASUS B550MK
İşlemci
RYZEN 5600
Bilgisayarı alalı daha 1 yıl bile olmadı 2 3 gün önce böyle özellikle tarayıcı açtığımda donup 20 30 sn sonra tepki vermeye başladı (bu durum arka arkaya 2 ya da 3 defa yaşanıp duruyor) genelde basit işeri yaparken mesela konu oluştur kısmını açarken ya da YouTube'da bir podcast açıp LoL'ü açtığımda bu durumu yaşıyorum. Bugün formatladım ve bilgisayarı Windows 11'e geçirdim. Sürücüleri kurdum tam geçti derken aynı problem tekrar yaşandı şurayı açmaya çalışırken bile 20 30 saniye bekledim.
Not: Genelde tarayıcıyı yeni açarken ya da yeni sekme açtığımda yaşanıyor.

Çözüm
Bilgisayarı alalı daha 1 yıl bile olmadı 2 3 gün önce böyle özellikle tarayıcı açtığımda donup 20 30 sn sonra tepki vermeye başladı (bu durum arka arkaya 2 ya da 3 defa yaşanıp duruyor) genelde basit işeri yaparken mesela konu oluştur kısmını açarken ya da YouTube'da bir podcast açıp LoL'ü açtığımda bu durumu yaşıyorum. Bugün formatladım ve bilgisayarı Windows 11'e geçirdim. Sürücüleri kurdum tam geçti derken aynı problem tekrar yaşandı şurayı açmaya çalışırken bile 20 30 saniye bekledim.
Not: Genelde tarayıcıyı yeni açarken ya da yeni sekme açtığımda yaşanıyor.

Çözümü çok basit Google'a RX 6700XT driver yazacaksın, revizyon numarası 23.9.1 olan sürücüyü yükleyince sorun çözülecek. AMD son driver güncellemelerinden sonra başladı bu sorunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı