Sistem aşırı takılmaya ve donmaya başladı

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Arkadaşlar dün hiçbir şeyi olmayan bilgisayarı, bugün açtığımda (yaklaşık bir kaç saat önce) aşırı yavaşladı ve takılmalar dan kullanamıyorum. Yakın tarihte hiçbir şey indirmedim. Ara sıra mavi ekran hatası alırım fakat artık neredeyse mavi ekran hatası alacağımı anlıyorum. Mavi ekran hatası alacağım sıralar da sistem takılmaya ve kasmaya başlar. Şu an ilk açtığımda bile o şekilde. Tahminlerim beni şaşırtmaz. Malwarebytes ile virüs taraması yaptım fakat hiç tehdit bulunmadı. Sistemi açtıktan yaklaşık 1 saat sonra mavi ekran hatası aldım ve sistem yeniden başlarken "C: diski onarılıyor. (%78)" gibi bir yazı geldi. Bu yazıyı da yine ara sıra görürüm. Bunu okuduğumuz da hepimiz HDD'nin arızalı olduğunu düşünürüz. HD Tune Pro ile tarama yaptığımda hiç hata çıkmıyor. Ayrıca health kısmında da yeşil yazıyla "good" yazıyor. Yeni SSD alıp Windows'u ona kurduğumda da mavi ekran aldım ve yine fixing yazısı geldi. HDD'nin arızalı olmadığını düşünüyorum. Neyse, konu çok dağıldı. Virüs taramasından başka yapabileceğim bir şey var mı? Ayrıca sistemi yaklaşık 4 ay önce formatladım.

Bilgisayarı Power tuşu ile kapattığınız oluyor mu hiç.
Windows dosyaları zarar görmüş olabilir şunu deneyebilirsin

Bilgisayarı Power tuşu ile kapattığınız oluyor mu hiç.
Windows dosyaları zarar görmüş olabilir şunu deneyebilirsin
Hayır, sistemi power tuşu ile mecbur kalmadıkça kapatmam. Deneyeceğim, teşekkürler.

@Enes3078 Okuyabilir.

Rica ederim sistemin takıldığı zaman görev yöneticisinden hiç kontrol ettinizmi kullanımı artan herhangi bir yazılım veya program var mı diye? Ayrıca Windows güncelmi.
Evet, kontrol ettim. Onu üstte yazmayı unutmuşum. Değerler normaldi. Abartı bir değer veya yabancı bir yazılım göremedim.

Mavi ekran varsa minidump paylaşmalısınız. Rehberi yukarıda paylaşılmış. Ona göre dosyayı MediaFire'a yükleyip indirme linkini paylaşın.
Biliyorum, daha önce mavi ekran hakkında çok konu açtım. Hepsine Memtest86 ile test yapılmam yazıldı. Yapmıştım fakat konuya yazmamıştım. Yarın tekrar test edip, yeni bir konu açacağım.

Biliyorum, daha önce mavi ekran hakkında çok konu açtım. Hepsine Memtest86 ile test yapılmam yazıldı. Yapmıştım fakat konuya yazmamıştım. Yarın tekrar test edip, yeni bir konu açacağım.

Bunu zaten size ben demişim. Yeni konu açmak yerine bu konuya yazabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı