Ryzen 5600X RTX 3060 sistem boştayken ısınıyor

Beraterdogn

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: Vento VG11A RAM: XPG SPECTRİX D50 İŞLEMCİ: AMD RYZEN 5 5600X EKRAN KARTI: ASUS TUF GAMİNG RTX 3060 12 GB OC V2 ANAKART: MSI MPG B550 GAMİNG PLUS
Merhaba, iyi günler dilerim herkese. Bir sorum var. Sıvı soğutmalı sistemim var fakat dün gece 2 saat açık bıraktım herhangi bir oyun vb. açık değildi. Elimi kasanın üstüne attığımda belli bariz bir sıcaklık olduğunu fark ettim. Aklıma birçok soru geldi. Acaba fan yönü mü yanlış yoksa bir hata mı yaptım? Önceden 5500 kullanıyordum sıvı soğutma ile kasam yerde olduğu için şimdi 5600X ve kasam yukarıda sorun kaynağını bulamadım. Daha önce böyle bir problem yaşayan ve şunu yaptım problem çözüldü diyen var mı ya da bu normal mi?

Sistem özelliklerim.
AMD Ryzen 5600X işlemci.
MSI MPG B550 Gaming Edge anakart.
ASUS TUF Gaming RTX 3060 OC 12 GB V2 ekran kartı.
XPG Spectrix D50 RGB 8x2 16 GB RAM.
Cooler Master Masterliquid 240 mm V2 sıvı soğutma.
Vento VG11a kasa.

Dosya Ekleri

• sistem1.jpg
    sistem1.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 17
  • sistem2.jpg
    sistem2.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 17
Hocam elle sıcaklık ölçülmez. MSI Afterburner indirin, sistemin yük altındaki değerlerine bakın.

Hocam Afterburner zaten kurulu ara sıra haftada 2 kez bakıyorum değerlerine genelde ekran kartım 58 üstüne kesinlikle çıkmıyor ama işlemci oyun başlatılırken 78 80 85 değerler arasında geziyor. Oyun açıldıktan belli bir süre sonra değerler hafiften düşmeye başlıyor 70 60 arasında kalıyor. Benim burada bahsetmek istediğim sistem açık halde hiçbir şey ellemediğim halde 2 saatte kasa camı ve kasanın üst tarafı ısınıyor ve sanki arka planda bir şeyler çalışıyormuş gibi. Ama arka planda her şey kapalı sadece Discord NVIDIA ve Steam açık oluyor. Bu 2 saat içinde evde olmuyorum geri geldiğimde eve. Baktığımda kasada sanki biraz önce oyun açılmış 1 saat oynanmış gibi bir sıcaklık oluyor. Ayrıca şunuda ekleyeyim sıvı soğutma fanları 1500 1600 devir arasında çalışıyor

Geri
Yukarı