Ryzen 5950X sisteme ekran kartı önerisi

berkali06

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar iyi forumlar.
Öncelikle daha önce açtığım 2 konuda belirttiğim gibi MSI sistem toplamaktayım ve anakartım MSI X570 ace modeli.
İşlemci olacak AMD Ryzen 5950X almış bulunmaktayım.
Kasa olarak MSI MPG sekira 500X kullanıyorum.
PSU MSI MPG A850GF 850W 80+ Gold aldım.

Bütçe kısıtlı olduğu için bir araya getirebildiğim ürünler bunlar.
En çok sıkıntı verecek bölüm ise ekran kartı seçimi.
Bu işlemci ve anakartta tam performans almak için MSI tabanlı muhtemelen RTX modeli ekran kartı almayı düşünüyorum.
affınıza sığınarak bütçe belirtemiyorum. ama tam performans alabileceğim ekran kartı modellerini yazabilirseniz sevinirim.
RTX teknolojisi değil de GTX teknolojisi kullansam nasıl olur?

Hocam 5950X e GTX gibi bir kart alırsanız ayıp olur. Burada önemli olan sizin ne için kullanacağınız sistemi. Bütçe konusunda sıkıntı yoksa ve render tasarımcı işleri falan yapıyorsanız tabii ki de RTX 3090 öneririm.

Selamlar iyi forumlar.
Öncelikle daha önce açtığım 2 konuda belirttiğim gibi MSI sistem toplamaktayım ve anakartım MSI X570 ace modeli.
İşlemci olacak AMD Ryzen 5950X almış bulunmaktayım.
Kasa olarak MSI MPG sekira 500X kullanıyorum.
PSU MSI MPG A850GF 850W 80+ Gold aldım.

Bütçe kısıtlı olduğu için bir araya getirebildiğim ürünler bunlar.
En çok sıkıntı verecek bölüm ise ekran kartı seçimi.
Bu işlemci ve anakartta tam performans almak için MSI tabanlı muhtemelen RTX modeli ekran kartı almayı düşünüyorum.
affınıza sığınarak bütçe belirtemiyorum. ama tam performans alabileceğim ekran kartı modellerini yazabilirseniz sevinirim.
RTX teknolojisi değil de GTX teknolojisi kullansam nasıl olur?

Öyle bileşenler alınmışsa en az 3070 alınmalı yakışan o olur tavsiyem 3080 Ti almanız. Bütçe bunlara yetmiyorsa keşke 5600X veya 5800X üstüne kursaydınız.

Cevap basit. RTX 3070, 3070 Ti, 3080, 3080 Ti veya 3090.

Ayrıca çok dengesiz bir konfigürasyon olmuş.

Değerli yorumun için teşekkür ederim.
Dengesizden kastınız nedir acaba biraz açıklayabilir misin?
Hocam 5950X e GTX gibi bir kart alırsanız ayıp olur. Burada önemli olan sizin ne için kullanacağınız sistemi. Bütçe konusunda sıkıntı yoksa ve render tasarımcı işleri falan yapıyorsanız tabii ki de RTX 3090 öneririm.

Yorumun için teşekkür ederim. C
Ekran kartları bildiğiniz üzere fiyatları uçuk o yüzden ekran kartı almayı biraz daha bekleyeceğim gibi duruyor. Bu arada render ile işim olmaz bana uzun süre sıkıntı çıkartmayacak bir bilgisayar toplamak istiyorum.😳😳
Öyle bileşenler alınmışsa en az 3070 alınmalı yakışan o olur tavsiyem 3080 Ti almanız. Bütçe bunlara yetmiyorsa keşke 5600X veya 5800X üstüne kursaydınız.
Teşekkürler RTX öne çıkan seçenek gibi duruyor. Genel olarak tavsiyeler böyle

Değerli yorumun için teşekkür ederim.
Dengesizden kastınız nedir acaba biraz açıklayabilir misin?

Yorumun için teşekkür ederim. C
Ekran kartları bildiğiniz üzere fiyatları uçuk o yüzden ekran kartı almayı biraz daha bekleyeceğim gibi duruyor. Bu arada render ile işim olmaz bana uzun süre sıkıntı çıkartmayacak bir bilgisayar toplamak istiyorum.😳😳

O zaman arkadaşların da dediği gibi en az 3070 lazım. Ama cidden 5950X e verdiğiniz parayla 5600X falan alıp yanına da 3070 veya 3080'i şimdi alırdınız. Ayrıca RTX 3090 gibi bir kart almayı da düşünüyorsanız 1000 WATT 80+ Platinum PSU daha iyi olurdu.
Edit: 5950x sadece render üzerine yapılmış bir işlemci denebilir. 5900x kendisinin oyun versiyonudur.

Amazon.co.jp gibi sitelerde 7.2K ₺ gibi bir fiyata RTX 3060 Ti satılıyor.

Şu an sahip olduğunuz işlemciye en az RTX 3070 yakışır fakat bütçeniz kısıtlıysa dediğimi yapabilirsiniz.

O zaman arkadaşların da dediği gibi en az 3070 lazım. Ama cidden 5950X e verdiğiniz parayla 5600X falan alıp yanına da 3070 veya 3080'i şimdi alırdınız. Ayrıca RTX 3090 gibi bir kart almayı da düşünüyorsanız 1000 Watt 80+ Platinum PSU daha iyi olurdu.
Edit: 5950X sadece render üzerine yapılmış bir işlemci denebilir. 5900X kendisinin oyun versiyonudur.

PSU konusunda haklısınız fakat MSI'ın 850W PSU'nu bulabildim en yüksek Watt olarak.
İşlemciyi kutusundan çıkartmadım tüm sistem parçalarını aldıktan sonra birleştireceğim çünkü.
Eğer render işlemcisiyse iade edip 5900X siparişini verebilirim.
Değerli yorumun için teşekkürler.

Aradaki farka değmez hocam 3000 TL var arada. Bence iade edin derim. 5900X oyun performansı olarak oldukça iyi. Ekran kartı olarak da 3080 veya 3080 Ti almanızı tavsiye ederim 3090 da yine abartı olur.

PSU konusunda haklısınız fakat MSI'ın 850W PSU'nu bulabildim en yüksek Watt olarak.
İşlemciyi kutusundan çıkartmadım tüm sistem parçalarını aldıktan sonra birleştireceğim çünkü.
Eğer render işlemcisiyse iade edip 5900X siparişini verebilirim.
Değerli yorumun için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı