Ryzen 5950X sisteme ekran kartı önerisi

Değerli yorumun için teşekkür ederim.
Dengesizden kastınız nedir acaba biraz açıklayabilir misin?

Sayın Ahmet hocam fikrimi söylemiş değerli hocam. :)

O zaman arkadaşların da dediği gibi en az 3070 lazım. Ama cidden 5950X e verdiğiniz parayla 5600X falan alıp yanına da 3070 veya 3080'i şimdi alırdınız. Ayrıca RTX 3090 gibi bir kart almayı da düşünüyorsanız 1000 WATT 80+ Platinum PSU daha iyi olurdu.
Edit: 5950x sadece render üzerine yapılmış bir işlemci denebilir. 5900x kendisinin oyun versiyonudur.

Amazon.co.jp gibi sitelerde 7.2K ₺ gibi bir fiyata RTX 3060 Ti satılıyor.

Şu an sahip olduğunuz işlemciye en az RTX 3070 yakışır fakat bütçeniz kısıtlıysa dediğimi yapabilirsiniz.

Daha önce Amazon gibi sitelerden alışverişim olmadı. Geç cevapladığım için kusura bakma işlerim vardı anca musait olabildim.
Sayın Ahmet hocam fikrimi söylemiş değerli hocam. :)

Değerli yorumun için teşekkürler.
Yarın işlemciyi iade edip 5900X siparişini veririm
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Rica ederiz hocam. Yardımcı olduysam ne mutlu bana 🙂
Oldunuz oldunuz aydınlattınız resmen beni teşekkür ederim
Hayır o değil de siparişler tamamen geldiğinde nasıl birleştireceğim hiç bir fikrim yok RGB ledleri anakartta nereye takacağım sıvı soğutmayı nasıl montajlayacağım :/ kafam karışık ama hallederim diye umuyorum.
Birde sakıncası yoksa şuan kullandığım fare LOGİTECH g502 kablolu modeli MSI tarafında bu farenin muadili yada daha iyisi var mı ? dediğim gibi a'dan z'ye MSI sistem topluyorum ve klavye faremde MSI olsun istiyorum

Hahaha hayır hayalimde benim MSI kullanmak sürekli.
Bu kendime topladığım ilk sistem olacak bakalım ilk sistemde marka kargaşası olsun istemiyorum tercihim MSI'dan yana bu yüzden.
Bitirdikten sonra buraya detaylı yazarım fotoğraflarla birlikte :)

Hahaha hayır hayalimde benim MSI kullanmak sürekli.
Bu kendime topladığım ilk sistem olacak bakalım ilk sistemde marka kargaşası olsun istemiyorum tercihim MSI'dan yana bu yüzden.
Bitirdikten sonra buraya detaylı yazarım fotoğraflarla birlikte :)
Aslında güzel bir ekosistem yapıyorsunuz.

Çevre birimlerinde kanımca MSI başarılı değil hocam. Belli alana göre marka bütünlüğü yapmak insanı hem az yoruyor hem içine de siniyor. :)

Aslında güzel bir ekosistem yapıyorsunuz.

Çevre birimlerinde kanımca MSI başarılı değil hocam. Belli alana göre marka bütünlüğü yapmak insanı hem az yoruyor hem içine de siniyor. :)

Şu an kullandığım fareden çok memnunum aslında bir sıkıntısı yok sadece benim elime biraz büyük gibi geliyor. Onun haricinde gayet memnunum klavye olarak MSI tercih edebilirim.
MSI Vigor GK50 Low profile bunu almayı düşündüm fare olarak da Logitech kalsın eğer MSI bulamazsam aynı değerlerde.

Şu an kullandığım fareden çok memnunum aslında bir sıkıntısı yok sadece benim elime biraz büyük gibi geliyor. Onun haricinde gayet memnunum klavye olarak MSI tercih edebilirim.
MSI Vigor GK50 Low profile bunu almayı düşündüm fare olarak da Logitech kalsın eğer MSI bulamazsam aynı değerlerde.

G502 kullanıyorsunuz sanırım. Bu bağlamda yerinizde olsam klavyeyi de Logitech seçerdim ki tek yazılımdan iki cihazı kontrol etmek daha stabil olsun :)

G815 öneririm (low profile) Vatanda 1500 lira gibi bir fiyatı var şuanda...

GK50 ye oranla pahalı olsa da asla pişman etmez. Premium bir ürün değerli ustam. 🙏🏼

Yeni konular

Geri
Yukarı