Ryzen 7 1700 için anakart önerisi

Hasankoc

Hectopat
Daha fazla  
Anakarttan pek anlamıyorum. Ryzen 7 1700 için 500TL'yi geçmeyecek işlemciye OC yapabileceğim ve 7.1 ses sistemi destekleyen anakart önerir misiniz? Şu anki sistemde A320 var OC yapamıyorum.
Gigabyte GA-AX370 Gaming 3 488TL'ye buldum ama birden fazla ekran kartı takmayacağım. B350 daha iyi mi olur?
Sistemim:
İşlemci: Ryzen 7 1700
Ekran Kartı: ASUS RX580 Dual OC 8 GB
RAM: 2X 8 GB Kingston HyperX CL13 2666MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok alıp az vermek istiyorsun be dostum. Kullandığın işlemci hiç de hafife alınacak bir işlemci değil bu nedenle 500 TL gibi bir bütçeyle adam akıllı overclock yapamazsın. Yük altında 80 amper gibi bir değer kullanıyor olması lazım ki düşük anakartlarda OC yaparsan şiddetli Vdroplar yaşayabilirsin.

Min b450 al ileride 3.nesilde kullanırsın.

Selam, MSI B350 Gaming Pro Carbon modeli tam istediğiniz özelliklere sahip bir anakart. VRM desteği çok iyi olduğu için çok rahat bir şekilde OC yapabilirsiniz. 3.nesil ile bile rahatlıkla kullanırsın.

En iyi ses yongasından biri olan 1220 ALC codec e sahip bir anakart. Yüksek seviyeli anakartlarda bulabilirsin bu ses yongasını.

500TL ye temiz 2.el garantili faturalı bulduktan sonra rahat rahat kullanırsın. Sıfırı 900 küsür zannedersem.

Audio (B350 Gaming Pro Carbon)

• Realtek® ALC1220 Codec
- 7.1-Channel High Definition Audio
- Supports S/PDIF output

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı