Ryzen 7 1700 RTX 2060S ile darboğaz yapar mı?

dustfinger

Kilopat
Ekran kartımı GTX 1070'den RTX2060 Super'e yükseltmeyi düşünüyorum. İşlemcim Ryzen 7 1700. internetteki darboğaz hesaplama sitelerine girdiğimde darboğaz olmayacağını söylüyordu lakin başka bir site denediğimde RAM MHz'ini de sordu. Şu an kullandığım RAM'ler 8x2 2400 MHz. RAM'lerden ya da işlemcimden dolayı darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Ekran kartımı GTX 1070'den RTX2060 Super'e yükseltmeyi düşünüyorum. İşlemcim Ryzen 7 1700. internetteki darboğaz hesaplama sitelerine girdiğimde darboğaz olmayacağını söylüyordu lakin başka bir site denediğimde RAM MHz'ini de sordu. Şu an kullandığım RAM'ler 8x2 2400 MHz. RAM'lerden ya da işlemcimden dolayı darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Hocam darboğaz çok az yaşayabilirsin.
Edit = İleriye dönük güzel seçim 2070S ben olsam bende alırdım.

Darboğaz hesaplama sitelerine güvenme. En iyisi Youtube oyun testi videolarını izlemek veya bilgili birine sormak.
Darboğaz kısmına gelirsek, şu videoyu izleyebilirsin. Videodaki RTX 2060 ancak onda bile bazı oyunlarda %20 darboğaz olduğu oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki RAM'ler ne kadar etkiler? Acilen değiştirmem mi gerekir yoksa değiştirsem iyi mi olur?
Hayır, aciliyeti yok. Ama geçeceksen 3200 veya 3600 geçmeni öneririm.

Peki RAM'i biraz geciktirsem diğer bileşenlerin RAM değiştirdikten sonraki performansını (örneğin ekran kartını) kötü yönde etkiler mi? Kısacası bileşenlerin ömürlerine bir etkisi olur mu RAM'i geciktirmenin?

Yeni konular

Geri
Yukarı