Ryzen 7 1700 Sistem Toplama

bykmlyldz

Hectopat
bilgisayartoplama1.jpg

bilgisayartoplama2.jpg

Uzun vadede kullanmak ve geliştirmek için almayı planlıyorum. GTX 1050 Ti ekran kartı daha öncesinden vardı bende. Şu anlık bana 4 GB ekran kartı yeter ancak ileride daha iyi oyunlar oynayacağım zamanlarda ekran kartını yükselteceğim. Şu an idareten 4 GB ekran kartını geçmeyen oyunları oynamak istiyorum mesela Playerunknown's Battleground, Minecraft gibi oyunlar. FPS iyi derecede olsa yeter. Bu sistem alınır mı? Çok araştırdım. Araştırdıkça karmaşıklaştı. Freesync, Gsync felan 144MHz o kadar çok şey var ki kafam karıştı artık. Ekran kartı harici tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

RAM'leri 16 GB yap, kasayı pek beğenmedim, güç kaynağı daha yüksek kaliteli bir model alınabilir. Free SYNC monitör AMD kartlar için çıkarılmış bir teknoloji. Nvidia modellerini ilgilendiren teknoloji G-SYNC. Free SYNC monitörler, G-SYNC monitörlere göre daha ucuzdur. Almayı düşündüğün Viewsonic modeli Free SYNC teknolojisine sahip, 1050 Tİ ile kullanabilirsin ama bu teknolojiden yararlanamazsın. 144 HZ destekli bir monitör 1050 Tİ modeli içinde gereksiz, ilerde daha güçlü ekran kartı takacaksan alınabilir bir monitör, Free SYNC özelliğinden yararlanmak için AMD kart gerekiyor bu teknolojiyi destekleyen. Bu teknolojiyi kullanamasan bile 1050 Tİ modelini bu monitörde kullanamayacağın anlamına da gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı