Ryzen 7 1700 sistemde KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası

İşletim sistemi
Windows 11

jews

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar bilgisayarım oyunları açarken KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası verip mavi ekran oluyor ben de Windows 11'e geçtim fakat sorunun devam ettiğini gördüm haftalardır bir çözüm bulamadıım bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim saygılar.

Sistemim:

Ryzen 7 1700.
Corsair DDR4 Vengeance 3200MHz 16 GB RAM. (birkaç ay önce satın alındı)
MSI 6 GB GTX 1060 Armor.
WD Caviar Blue 1 TB HDD.
WD Green 120 GB SSD.
Thermaltake 550W Bronze PSU.
Gigabyte B450M S2H anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim minidump dosyanı incelediğimde sorun RAM ile gözüküyor raminizi Memtest ile test edebilir misin? çünkü genelde ntkrnlmp.exe hataları ram den kaynaklı oluyor

Ekran kartı güncelleyin.

Ekran kartını güncelledikten sonra oyunlarda mavi ekran hatası almadım fakat daha öncesinde de DDU ile temiz kurulum yaptıktan sonra da güncelleme yaptığımda belli bir süre sonra tekrar mavi ekran hatası alıyordum ama şu an bir sıkıntı ile karşılaşmadım teşekkür ederim.
Kardeşim minidump dosyanı incelediğimde sorun RAM ile gözüküyor raminizi Memtest ile test edebilir misin? Çünkü genelde ntkrnlmp.exe hataları RAM'den kaynaklı oluyor.

RAM'lerimi yaklaşık 5 ay önce sıfır bir şekilde satın aldım herhangi bir OC yapmadım sadece 3200MHz hızına yani kutudaki değerlere çıkarttım bu sebep ile RAM'lerimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum fakat minidump dosyasında RAM sorunlu görünüyor ise teste sokacağım yardımınız için teşekkür ederim.

Evet tekrardan siyah ekran hatası aldım RAM testi yapacağım çıkan sonucu sizin ile tekrardan paylaşacağım.

Kardeşim minidump dosyanı incelediğimde sorun RAM ile gözüküyor raminizi Memtest ile test edebilir misin? Çünkü genelde ntkrnlmp.exe hataları RAM'den kaynaklı oluyor.

RAM test yaptım fakat hiçbir hata görünmüyor sorun başka nelerden kaynaklı olabilir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı