Ryzen 7 1700 ve GTX 1060 Sistemde Performans Düşüşü

Comolokko47

Kilopat
Daha fazla  
Özellikle BF1 oynarken sık sık ani FPS düşüşü yaşamaktayım, oyunu tüm çözünürlüklerde denedim fakat değişmiyor, ekran kartını O.C mod yerine manuel O.C yapıp tekrar denedim yine değişmedi. MSI Afterburner ile takip ettiğimde işlemci kullanımıyla ilgili sorun göremiyorum (%25-35) sadece GPU kullanımı anlık olarak düşüp tekrar %99 olmakta. Sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor. BIOSve tüm sürücüler güncel.

Oyundaki sahne yoğunlukları dışında boş alanda dahi sık sık olmaktadır. Sorunun çözümü için yardım ve yönlendirmelerinizi rica ederim.
  • MSI B350M Mortar Anakart
  • Ryzen R7 1700 İşlemci
  • Asus Strix GTX 1060 Ekran Kartı
  • Corsair LPX 16GB 3000MHz Bellek
  • Sandisk Ultra II SSD
  • 750W Güç Kaynağı
  • AOC FHD 22" 75Hz 1ms FreeSync Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle BF1 oynarken sık sık ani FPS düşüşü yaşamaktayım, oyunu tüm çözünürlüklerde denedim fakat değişmiyor, ekran kartını O.C mod yerine manuel O.C yapıp tekrar denedim yine değişmedi. MSI Afterburner ile takip ettiğimde işlemci kullanımıyla ilgili sorun göremiyorum (%25-35) sadece GPU kullanımı anlık olarak düşüp tekrar %99 olmakta. Sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor. BIOSve tüm sürücüler güncel.

Oyundaki sahne yoğunlukları dışında boş alanda dahi sık sık olmaktadır. Sorunun çözümü için yardım ve yönlendirmelerinizi rica ederim.
  • MSI B350M Mortar Anakart
  • Ryzen R7 1700 İşlemci
  • Asus Strix GTX 1060 Ekran Kartı
  • Corsair LPX 16GB 3000MHz Bellek
  • Sandisk Ultra II SSD
  • 750W Güç Kaynağı
  • AOC FHD 22" 75Hz 1ms FreeSync Monitör

Aynı sorun bende de var.Sorunun çözümü benim kanımca daha yüksek hızlara sahip RAM almak.
Ryzen 1700 ve GTX 1070 Sistem Düşük Performans Sorunu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun bende de var.Sorunun çözümü benim kanımca daha yüksek hızlara sahip RAM almak.
Ryzen 1700 ve GTX 1070 Sistem Düşük Performans Sorunu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam zaten uyumlu RAM ler arasında ülkemizde erişilebilir en iyi RAM lerden birini takmış arkadaşımız, ben 3000 Mhz in sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Hocam zaten uyumlu RAM ler arasında ülkemizde erişilebilir en iyi RAM lerden birini takmış arkadaşımız, ben 3000 Mhz in sorun yaratacağını düşünmüyorum.
RAM leri henüz 3000 Mhz de çalıştıramadım Overclock failed oluyor 2666 olarak kullanıyorum işlemcide 3.8 Ghz herşey güncel olmasına rağmen sorun devam ediyor anlayamadım gitti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı