Ryzen 7 1700 ve RX 580 düşük FPS sorunu

SONSUZDAYAK

Kilopat
Daha fazla  
fpsproblemleri.png fpsproblem2.png fpsproblem3.png csgofps.jpg pubgfps.jpg

CS GO 90-140 arası FPS veriyor. Ben bu ayarların aynısıyla 3 yıllık laptopumda da aynı FPS değerlerini görüyordum. Çok daha yüksek değerler vermesi gerekmiyor mu? Player unknown battlegrounds oyununda ise oyunun optimizasyonu olmadığı için işlemciye yüklenen bir oyun fakat 20-30 FPS almaktayım. İlk 3 resim AMD'nin programındaki driver sürümleri. Çok bilgili değilim ama driver güncellemelerini yaptığımı düşünüyorum. Problemin kaynağı ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS update yatınız mı anakarta? Ayrıca RAM'ler düşük Mhz değerinde çalışıyorsa BİOS üzerinden arttırın.
Kusura bakma cezalıydım yazamadım.Alır almaz 2933 Mhz'e çıkardım RAM'leri, 3200 Mhz henüz desteklemiyor. BİOS update yapılmış vaziyette. Problemin sebebini uzun süre araştırdım dünden beri.Problemin sebebi anladığım kadarıyla ana kartın overclock ihtiyacı duyması.Anladığım kadarıyla günümüzdeki oyunlar çekirdek sayısından çok frekans değerlerine önem veriyor. Örneğin CS GO 6 çekirdekten sonrasının herhangi bi etkisi olmuyormuş oyuna.Benim laptopum da turbo ile 3.4 Ghz değere ulaşıyordu, şimdiki masaüstü de aynı değere ulaşıyor.Overclock videosu izledim fakat voltaj değerlerini ayarlamaktan korkuyorum açıkçası. 3.9 Ghz'e kadar OC yapardım eğer tecrübem olsa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı