Ryzen 7 1700X ve GTX 1070 sistem toplama

Lrne

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yardımınızı isteyeceğim. 15-20 güne bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum fakat 2 eksik parçam kaldı. Güç kaynağının açıkçası ucu ucuna yetecek bir şey olmasını istemiyorum, bütün sisteme rahat yetebilecek ve ileride parçalarda geliştirme yapabileceğim bir güç kaynağı önerirseniz sevinirim. Şu durumda toplam 5.400 lira tutuyor en fazla 6000 en en olmadı 6200 liraya çıkabilirim. (Ama çıkmazsak sevinirim) SSD 250 GB olursa sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

İşlemci - Amd Ryzen 7 1700X
Anakart - MSI B350 PC Mate AMD Ryzen
Ekran kartı - Asus Geforce GTX 1070
Bellek - Corsair 16 GB (2x8 GB) Vengeance LED DDR4 3200 Mhz Cl 16
PSU - ?
SSD - ?
Kasa - Corsair Carbide Spec-Alpha

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin içerisinde stok soğutucu çıkmıyor diye biliyorum. Bu yüzden sisteminizde işlemci soğutucusu göremedim, onu da eklemelisiniz. SSD olarak önerim, Samsung 850 EVO. PSU olarak önerilerim; Corsair RM serisi, EVGA 650-750 W BQ, GQ, G2 serilerinde herhangi biri.

İşlemcinin içerisinde stok soğutucu çıkmıyor diye biliyorum. Bu yüzden sisteminizde işlemci soğutucusu göremedim, onu da eklemelisiniz. SSD olarak önerim, Samsung 850 EVO. PSU olarak önerilerim; Corsair RM serisi, EVGA 650-750 W BQ, GQ, G2 serilerinde herhangi biri.
İşlemci soğutucusu bilgilendirmesi için teşekkür ederim o aklıma hiç gelmemişti. Önerdiğiniz SSD gayet güzel oda listeme girdi alacağım. Son olarak önerdiğiniz PSU'lar gayet güzeller fakat bütçemi fazlasıyla aşıyor. :)

Ryzen 7 1700X almanızın bir nedeni var mı ? Daha düşük işlemcilerini alsanızda darboğaz olmucaktır.

D5803 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.
1700x almamın özel bir nedeni yok. Uzun yıllardır aynı bilgisayarı kullanıyorum malum artık yeterli değil bende sağ olsunlar buradaki arkadaşlarımın yardımıyla güzel bir sistem toplayacağım.

6200 TL bütçe için GTX 1080 düşünülebilir. Güç kaynağını biraz daha düşük model seçebiliriz. Ama kısmak istemedim. Buyrun inceleyin.

Dosya Ekleri

• 6200.PNG
    6200.PNG
    22,3 KB · Görüntüleme: 153
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı