Ryzen 7 1700X ve GTX 1080 sistem yükseltme

S1VAD

Hectopat
Aşağıdaki sisteme sahibim ve bu aralar yükseltme düşüncelerine girdim ancak piyasada pek iyi değil kararsız kaldım. Siz olsanız neleri yükseltirsiniz? Önerinizi bekliyorum iyi forumlar.

• İşlemci : AMD Ryzen 7 1700X
  • Anakart : MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM
  • Ekran Kartı : MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK 8GB
  • RAM : Corsair 16GB (1X16GB) VENGEANCE Siyah
  • HDD : Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0
  • SSD : Samsung 250GB 960 EVO PCIe M.2 SSD
  • PSU : Corsair Builder CXM 600W Modüler 80+ BRONZE
  • Kasa : CORSAIR Carbide Serisi 270R ATX Siyah Kasa
  • İşlemci Soğutucu : COOLER MASTER MASTERLIQUID PRO 120MM MAVİ LED SIVI SOĞUTMA
  • Klavye : CORSAIR K70 RGB MK.2 Türkçe Cherry MX Red Gaming Mekanik Klavye
  • Mouse : LOGİTECH G502

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil işlemcileri beklemenizi öneririm. Sisteminiz gayet iyi şu anki duruma göre.

Sisteminiz gayet iyi. Sizin daha uzun yıllar götürür. Yükseltme yapmakta kararlıysanız kasa, PSU ve işlemci soğutucusunu değiştirebilirsiniz.

Bütçe sıkıntısı olmadığını varsayarsak; dual channel için bir RAM modülü daha, 1440p 144Hz monitör ve 280mm sıvı soğutma alırdım.

Sisteminiz gayet iyi. Sizin daha uzun yıllar götürür. Yükseltme yapmakta kararlıysanız kasa, PSU ve işlemci soğutucusunu değiştirebilirsiniz.

İşlemci soğutucu iyi diye düşünüyordum sonuçta sıvı soğutma ryzenler için yeni çıktığında almıştım.

Yeni nesil işlemcileri beklemenizi öneririm. Sisteminiz gayet iyi şu anki duruma göre.

Evet bende yeni nesil işlemci gelirse bu yönde yükseltme yapmak planlarım arasında o zamana kadar mevcut soğutma sistemim yeter sanırım. Yeni nesil cıkınca arkadaşın dediği gibi 280mm sıvı soğutma alırım.
Bütçe sıkıntısı olmadığını varsayarsak; dual channel için bir RAM modülü daha, 1440p 144Hz monitör ve 280mm sıvı soğutma alırdım.

Geçen gün RAM fiyatlarına baktım alınabilir durumda pek değil. Piyasayı yokluyorum yakalarsam iyi fiyata almayı planlıyorum.

Oyun oynuyorsanız sistem yeterde artar bile birçok kişinin hayallerinde olan bir sisteme sahipsiniz. Ama iş istasyonu için kullanacaksanız işlemciyi yükseltebilirsiniz :)

"Yükseltme" derken? :) Neyi yükseltilecek ki bunun? Zaten oyun desen oyun, render desen render, her şeyi yapar bu sistem. Bir tek belki dual channel yapılabilirdi bellekler.

Son düzenleme:
Oyun oynuyorsanız sistem yeterde artar bile birçok kişinin hayallerinde olan bir sisteme sahipsiniz. Ama iş istasyonu için kullanacaksanız işlemciyi yükseltebilirsiniz :)

RAM leri 32 gb yapacağım sanırım önerin için teşekkürler.

"Yükseltme" derken? :) Neyi yükseltilecek ki bunun? Zaten oyun desen oyun, render desen render, her şeyi yapar bu sistem. Bir tek belki dual channel yapılabilirdi bellekler.

Teşekkür ederim.

Eğer parçaları satıcak olursanız işlemci ve anakart'ı fiyatta anlaşırsak alabilirim.

İlgin için teşekkürler. Ancak su an için yeni nesil işlemci çıkmadan sanırım değiştiremem.

Bu sistemin nesine yükseltme yapılır ki? Şu işlemcilerin asıl performansı "render" işlerinde verdiğini anlasa insanlar oyuna göre sistem upgrade etmeyi bırakcaklar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı