Ryzen 7 1800x sistem toplama

MSI Anakartlar iyidir. Öneririm.

Arkadaşlar sistemi kurdum bugün HDMI kablo aldım ve monitörle de bağladım. Gayet sıkıntısız çalışıyor hatta kasa önden sağdan soldan baya bi sessiz çalışıyor. Yalnız arkadan çok az bi çızırtı geliyor sanırım sıvı soğutmanın sesi olabilir. Ses gelme mesafesi anca kulağı kasanın dibine getirince anlaşılacak kadar az bir ses ve ilk defa sıvı soğutma kullanıyorum tamamen sessiz mi çalışması lazım yoksa ufak tefek ses çıkartıyor mu ? :)

hayırlısı olsun. hiç render denemesi yaptınmı? render motoru olarak ne kullanıyorsun?

Daha render olarak ileri aşamada değilim öğrenmek için bu sistemi topladım. Ne kadar çok render alabilirsem o kadar hızlı öğrenirim. Motor olarak da Vray kullanacam tamamen CPU'yu düşünerek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Üstündeki camlı bölmeyi kapalı bıraksam bir sıkıntı olur mu kenarlarında hava boşlukları var. Kasa baya fonksiyonel de bu bölmenin açık mı kapalı mı kalması gerektiğini çözemedim. :D
12241.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar sistem kurulmuştur geçmişte 2-3 konu açmıştım Intel'den Ryzen'e geçiş yapmaya karar verip sistem şekillenmişti. Yardım eden herkesin ellerine sağlık. :)
IMG_6259.JPG IMG_6262.JPG IMG_6264.JPG
Arkadaşlar ryzen x modellerinde işlemci sıcaklığı görünenden 20 C daha düşük mü yoksa bu aşağıdaki değerler mi gerçeği gösteriyor ? Eğer 20 C aşağıysa benim işlemci sıcaklığım max 45 C mi görmüş oluyor ? Bir de sıvı soğutucu hızı normal mi aşırı fazla mı ve aşağıdaki değerler sizce nasıl yardımlarınızı bekliyorum ?
1231241241254512.png

Ryzen 1800x de hava soğutma ile işlemci boştayken 36-37 derecede, render da 67 dereceyi görüyorum. Bu dereceler normal midir? Bilen arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı