Ryzen 7 1800X sisteme 8 GB 3200 MHz RAM takılır mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar sorum basit. AMD Ryzen 7 1800x işlemciye 4 x 8 GB 3200 MHz RAM takmak istiyorum. Anakart olarakta Asus Crosshair VI Hero AMD X370 kullanacağım. Mümkün mü bir aksi durum var mı? Bir problem yaşar mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sorum basit. AMD Ryzen 7 1800x işlemciye 4 x 8 GB 3200 MHz RAM takmak istiyorum. Anakart olarakta Asus Crosshair VI Hero AMD X370 kullanacağım. Mümkün mü bir aksi durum var mı? Bir problem yaşar mıyım ?

Mükemmel bir anakart kutlarım. Ancak eğer almadıysanız 4×8gb ram yerine 2×16gb takman slot için sana fikir verir. Markaların takım, dual, yok sıralı gibi kandırmacalarına gelme istediğin kombinasyonun seçimi sana ait elbetteki.. Performans hususunda kafan karışmasın. Entegre olmayan ram, işlemci ve anakart böyle güzel yapı için saç baş yoldurabilir..:uyan:

Sorunları minimize etmek için anakartınızın bellek için hazırlamış olduğu QVL (Qualified Vendor List [Onaylanmış Satıcı Listesi]) dosyasına göz atın.

Valla ben 4 GB 2400 frekans hızlı 2x4 RAM kullanıyor iken senin o işlemci ile 4x8 3000 frekans hızlı RAM kullanabilirsin sakıncası yok. Şuanda 8 GB RAM ile neredeyse herşey yapılabilir ondan dolayı 64 GB almana da gerek görmüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı