Ryzen 7 1800X ve GTX 1070 sistem renderda bileşen kapatma sorunu

The Mimar

Hectopat
Daha fazla  
2-3 ay önce topladığım PC ile şu aralar işim gereği render almam almam gerekiyor.
Aylardır sorunsuz çalışıyor bilgisayar. Oyun oynadım, Phosthop, web vs.
Ancak şimdi render almaya çalışırken renderın hemen başlarında ekran, klavye, mouse ve hoparlör gidiyor. Sadece kasa açık kalıyor. Bunu özellikle test ettim.
Render yaparken monitör gitti, ses kesildi mouse ve klavyenin ledleri gitti. Ancak kasa ışıldak ışıldak parlıyor fanlar dönüyor, her şey tam takır çalışıyor. Bilgisayarın power tuşuna basılı tutup kapatıp açana kadar da bu işlevler çalışmıyor. İnanın işim gereği render benim için kilit nokta ve aslında bu PC'yi bunun için topladım. İlk renderımda böyle bir şey yapması moralimi alt üst etti. Yardımlarınızı bekliyorum.

SİSTEM ÖZELLİKLERİ:
  • Kasa: DS 230 Aeorcool 600W 80+ Bronze
  • Anakart: Asus Prime x370 Pro
  • Ekran Kartı: Asus Geforce GTX1070 strix
  • İşlemci: Ryzen 7 1800x + Dark Freezer x120 Soğutucu
  • Ram: Corsair DDR4 2x16 (32 GB) RAM
  • SSD: Samsung 850 EVO
  • Harddisk : Toshiba : 2 TB harddisk
  • Monitör: Dell U217H

Render İçin Kullandığım Program: Sketchup 2015 + Vray 2.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de şuan mimarlık programlarını rahatlıkla çalıştıracak 5000 tl civarında bir dizüstü bilgisayar bakıyorum da bana önerebileceğiniz bilgisayar var mı?

Ryzen 5 1600x Asus GTX 1070 sistemde bende de aynı sorun vardı. Uzun uğraşlar sonucu sorunun güç kablolarından olduğunu farkettik. Yani güç kablolarını kontrol edin belki yardımı olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı