Ryzen 7 1800X ve GTX 1080 Sistem Toplama

Snitch

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 1800X
  • Anakart: ASUS CROSSHAIR VI HERO
  • RAM: CORSAIR 16 GB (2X 8GB) DDR4 3200 MHz RAM
  • SSD: Samsung 256GB 950 PRO NVMe M.2, Samsung 850 EVO 500GB
  • Hard Disk: WD10EZEX-08M2NA0 1TB
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1080 Gaming Z
  • Kasa: XIGMATEK SHOCKWAVE VEKTOR 80PLUS 750W MidT ATX
  • İşlemci Soğutucu: Thermaltake Water 3.0 Ultimate 360mm veya CORSAIR HYDRO SERİSİ H115i

Böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ama biraz yardıma ihtiyacım var, parçalar birbirine uyumlu mu ve hangi soğutucuyu almalıyım? Sanırım soğutucuların boyutları farklı o yüzden sorma gereksinimi duydum. Ayrıca yanında vermek istediğiniz tavsiyeler olursa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sectiginiz anakart su an piyasada hicbir stokta yok ben de bu konudan muzdaribim.Ayrica islemci sogutucu olarak cm serisinin 240v seidon modelini oneririm icinde hem intel hem amd icin bracket var ve anakartin am3 uyumlu olmasi kurulum sirasinda basinizi agritmaz.

750 Watt PSU'ya gerek yok. 600W PSU da böyle bir sisteme fazlası ile yeter. Kasa olarak da MasterCase serisine de bakmanı öneririm.
Kasam zaten şuan bende var eski bilgisayarımın kasasını kullanıcam (kasa güç kaynağıyla beraber fazla mal göz çıkartmaz hesabı 750W kalabilir) fakat soğutucunun kasaya uyup uymayacağından şüpheliyim. Bir bilginiz var mıdır bu konu hakkında?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı