Ryzen 7 1800X ve RTX 3080 Ti darboğaz olur mu?

emrah_gm

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da gordugunuz gibi 1800X ile 3080 Ti nasıl bir uyum yakalar? Darbogaz olur mu darboğaz nedir veya 5500 ile nasıl bir darboğaz olur? Darboğaz olursa ekran kartina veya sisteme herhangi bir zarar sorun vs. Gelir mi? 1800X veya 5500 arasinda kalsam 3080 Ti icin en az darbogazi hangisi yapar?

Hangisi benim acimdan iyi olur? Veya hangisini tercih etmeliyim?

Her iki işlemcide yetersiz, en az 5600 almalısın. Darboğaz sisteme zarar vermez, darbogaz dediğimiz şey işlemcinin ekran kartına yetisememesi yani ekran kartının tam potansiyelinden yararlanamamamiz demek.

1080P'de 5600 bile zorlanır o kart için diye düşünüyorum.

Önbellek ve çekirdek gücünden uyum yakalarlar, hali hazırda yeni nesil oyunlar ekran kartlarının üzerine çöküyor. AM4 sokette başka da işlemci kalmıyor f/p olarak, 8 çekirdeklere yöneleyim desen AM5 parası çıkıyor.

Bayağı sağlam darboğaz olur, 1800X'in tekli çekirdek gücü yerlerde geziyor.

Hatta 5500 bile yaramaz, 5600 bak derim bütçeyi zorlayıp. 3080 Ti güçlü kart.

Bütçem 20k Full kasa olarak alacagim halihazırda gorustugum biri ile degmezmi Founders Edition?
Darboğazin islemciye veya ekran kartina zarari nedi?
Zamanla yukseltmek için alınır mı?

Önbellek ve çekirdek gücünden uyum yakalarlar, halihazırda yeni nesil oyunlar ekran kartlarının üzerine çöküyor. AM4 sokette başka da işlemci kalmıyor F/P olarak, 8 çekirdeklere yöneleyim desen AM5 parası çıkıyor.

CS2 God of War Battlefield 4 5 1 için FPS dusmesinin disinda herhangi bir şey olur mu?
Ornegin CS2 de stabil 300 FPS Battlefield serisinde 100 üstü veya God of War da 100 üstü stabil bir şekilde verir mi YouTube'da yeterli kaynak bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı