Ryzen 7 2700 MSI A320M Anakartla Uyumlu Mu ?

lordserci

Kilopat
Yer
İstanbul/Ümraniye
Daha fazla  
Meslek
Cnc Makina Operatörü
Daha önceden almış olduğum A320M Anakartım var. A320M Anakartımda kullanmakta olduğum Ryzen 3 2200g işlemcim mevcuttur. Ryzen 7 2700 geçmek istiyorum. Ryzen 3 2200g işlemcimi çıkartıp yerine Ryzen 7 2700 takabilir miyim ?. Taktıktan sonra BİOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu ?

2200G ile sorunsuz bir şekilde kullandıysanız gerekmez, öte yandan o işlemciyi takacaksanız ek olarak anakart güncelleştirmesi de yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

İşlemciyi anakarta takarsınız ama takmanızı önermem. Anakart çok giriş seviye, kalitesiz. O işlemciye hakaret olur. Sisteminiz dengeli olmaz tavsiye etmiyorum.

Hocam, işlemciniz orta seviyenin az üzerinde, anakart ise giriş seviye. Çalışır çalışmasına ama randımanlı da olur hatta lakin biraz düşük seviye kalır. Yani örneğimi yadırgamayın ama, Ferrari'yi çölde kullanmaya çalışmak gibi olur bu yaptığınız biraz 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı