Ryzen 7 2700 ve RX Vega 64 sistem toplama

TRaJeDy

Hectopat
Daha fazla  
Sizin de görüşlerinizi dinlemek isterim. Şu eksik veya şu fazla, şöyle olursa daha güzel olur gibi tecrübelerinizden de faydalanmak isterim. Teşekkür eder iyi Sosyal'ler dilerim.

mY4a5.png

mY9Ub.png

RAM'lerin Mhz'leri düşük, 3000Mhz alın. M2 SSD alıyorsanız 1GB üzerine çıkan SSD'ler var, onları tercih edin. VEGA 64 yerine RTX2060 tercih edin, daha ucuza aynı performans. Monitör de 4K yerine 2K seçin, daha verimli olur. 2 tane 1 TB HDD almak yerine sadece 2 TB alın, fiyat daha ucuza geliyor.(100 TL falan) Yani sistem çoğunlukla yanlış toplanmış. Bütçenizi söyleyin daha iyi yardımcı oluruz.

RAM'lerin Mhz'leri düşük, 3000Mhz alın. M2 SSD alıyorsanız 1GB üzerine çıkan SSD'ler var, onları tercih edin. VEGA 64 yerine RTX2060 tercih edin, daha ucuza aynı performans. Monitör de 4K yerine 2K seçin, daha verimli olur. 2 tane 1 TB HDD almak yerine sadece 2 TB alın, fiyat daha ucuza geliyor.(100 TL falan) Yani sistem çoğunlukla yanlış toplanmış. Bütçenizi söyleyin daha iyi yardımcı oluruz.

Hocam 14.000 TL bütçem var. Yardımcı olursanız çok iyi olur.

14.000 var ise çok daha iyi sistem önerileri çıkacaktır. Benim gözüme çarpan RAM'ler 2400 değil 3000 MHz alınmalı. Vega 64 yerine 2070 ya da 2080 alınabilir. 2 tane harddisk gerekli değilse fazla gelir. 32 inç monitör çok büyük olur (eğer oyun amaçlı kullanılacak ise). Arkadaşın da dediği gibi 4K takıntınız yoksa 2K 144Hz monitör daha iyi olur. Bu saydıklarım içinde merdiven altı markalar olmadığı müddetçe marka çok farketmez.

X470 chipset bir anakart ve ryzen 7 2700x bir sistemde samsung b-die RAM tercih etmenizi tavsiye ederim m2 ssd 1500mb okumanın üstüne çıkarın sistem uçak olsun. Arkadaşın dediği gibi RTX 2060 bir ekran kartı çok daha fiyat performans avantajı olur sizin için.

Arkadaşlar hepinize içten teşekkürlerimi iletirim. Yorumlarınız için yeni yukardaki arkadaşın sistemini gördüm güzel bir sistem yapmış eline sağlık diyorum.Bende bu sistemi görmeden önce gece kendim bir tane yaptım bu nasıl olmuş yani ben büyük ekranda yüksek çözünürlükle oynamak istiyorum 14.000 TL gerçekten büyük bir para bu kadar meblağ koyuyorsam 2K bence yeterli olmaz diye düşünüyorum. Buyrun ;

mYJF1.png
mYZaF.png

Arkadaş zaten 14, 000 tl ye alınabilecek en iyi sistemi yazmış, haklısın büyük para harcadıktan sonra en iyisi olsun istiyor insan ama ileriye dönük, önü açık ve uzun yıllar sonra bile kullanabileceğin bir sistem için RAM tavsiyemi göz ardı etme derim geri kalan parçalar sana kalmış 2k veya 4k senin bileceğin iş. İyi günler.

Ekran kartını bütçen müsaitse Nvidia seçmeni tavsiye ederim. Rx 480'den RTX 2060'a geçtim. Sürücü va yazılım olarak Nvidia çok üstün. Aynı bitrate seçmeme rağmen Nvidia bariz daha kaliteli kayıt alıyor. Amd'de kayıtta çoğunlukla oyunu sessiz kaydediyordu. Format vs. nafile. Amd Radeon Wattman çökmelerini saymıyorum bile. Freesync monitörde Gsync de sorunsuz çalıştı.
Özetlemek gerekirse imkanın varsa Nvidia kart tercih et.
Ek olarak Ryzen sistemler RAM konusunda nazlılar. Anakartın sitesinden anakartın modelini bul, orada destek kısmında uyumlu RAM listeleri vardır, o listeden RAM seçmeye bak. O listelerde işlemci ailesi ismine göre gruplandırabiliyorlar. Ryzen 2000 serisi Pinnacle Ridge adı olarak da geçebiliyor. Pinnacle Ridge varsa listede o RAM'lere bakmalısın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı