Ryzen 7 2700X CPU Diyot 105 derece

Periklesis

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, AIDA64 programı ile işlemci sıcaklığına baktığım zaman "CPU Diyot" denen şey 105 derece gösteriyor. İşin garibi CPU sıcaklığı 46 derece yine AIDA64'de. Emin olmak için Core Temp programı ile de baktım aynı zamanda. Sağ altta gördüğünüz gibi 8 çekirdeğin de sıcaklığı 45 derece boşta. Anlayamadığım kısım CPU Diyot nedir, neden bu kadar sıcak ve bu sıcaklık CPU Diyot için normal mi?

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU diyot IHS altında bulunan bir noktadan ölçüm yapıyor. Üstteki koruyu metal plaka ile işlemcinin yerleşik olduğu board arasında yani. Alışılmadık bir durum, donanım kaynaklı olabilir, yazılım kaynaklı olabilir, HWinfo64 daha düzgün okuduğu için demiştim portable versiyonunu çalıştırıp denemenizi tavsiye ederim, diyot okumayı yanlış yapıyor da olabilir. Diyot okumayı yanlış yapıyorsa işlemcinizi garantisi kapsamında değiştirilmesini talep etmenizi öneririm.

Aida 64 güvenilir değil, bende aux ile cpu sıcaklığını eskiden beri karıştırır. Everest ultimate daha iyiydi sanırım eski olsa da.

Mevcut sürümünü bilmiyorum ama Aıda64'ün son sürümünü kullanmak fayda yaratacaktır. Eski sürümde aynı işlemci ile ben de CPU Diyot sıcaklığını 100 derece üstünde aldım, son sürümü yükleyince normal değerlere döndü. Yani büyük bir ihtimalle algılama hatası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı