Ryzen 7 2700X Overclock

Stock pozisyonda 2700x için gelip giden 1.3 - 1.4 voltaj aralığı normal değerlerdir. Şöyle örnek vereyim, 1 yıldır 2700 kullanıyorum. OC yapmadan önce 1.29 1.34 arası geziniyordu. Anakartım Asus prime x470 pro. Stock soğutucusu AMD' nin belirttiği oto boost değerlerini birkaç çekirdekte yakalaması için yeterli. Ama tüm çekirdekleri 4.2 ye çekmek isteyeceğiniz taktirde soğutucunun değişmesi şart. Neticede kullanıcı manuel OC yapsın diye o soğutucuyu vermiyorlar. Yine de piyasadaki 150 lira civarı hava soğutmalara minimum denk performansı var. Sözün özü 2700x sahibi olsaydım wraith prism gibi şık bir soğutucyla manuel OC olayına girişmezdim :)
Ben de o anakartı alacaktım stokta yok diye alamadım çok pişmanım. B450'lerde OC pek stabil olmuyor. Teşekkürler bilgiler için. Sıvı soğutma düşünüyorum zaten ilerde. Aldığım takdirde yaparım. Ayrıca evet Wraith Prism çok şık duruyor kasamda da 4 tane CM RGB fanlar var Aura Sync ile senkron çalışınca görsel şölen oluyor 🙂

Ben de o anakartı alacaktım stokta yok diye alamadım çok pişmanım. B450'lerde OC pek stabil olmuyor. Teşekkürler bilgiler için. Sıvı soğutma düşünüyorum zaten ilerde. Aldığım takdirde yaparım. Ayrıca evet Wraith Prism çok şık duruyor kasamda da 4 tane CM RGB fanlar var Aura Sync ile senkron çalışınca görsel şölen oluyor 🙂

Kasa, RAM ve soğutucuda biraz da farkında olmadan siyah beyaz ahengini tutturduğumu farkettim. Sonra da hem Prime Pro'nun renklerinden ötürü hem de x470 oluşunu görünce yapıştırdım gitti.

Merhaba overclock yaptınız mi?
Bende ryzen 7 2700x İşlemcime oc yapmak istiyorum.
Asus tuf b450 pro gaming var. Bu anakart ne kadar oc destekler?
Soğutma olarak coolermaster masterliquid ml240l var. Soğutma olarak kasam çok soğuk onda sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı