Ryzen 7 2700X + GTX960 donma ve mavi ekran

morkkoc

Hectopat
Merhaba dostlar yeni sistem topladım ve UEFI Windows 10 kurdum. Oyunlara girdiğimde belli zamandan sonra atmalar, donmalar, kasmalar meydana geliyor. Hatta mavi ekran bile veriyor.
Bunlar hep şekil değiştiriyor bir sırası yok hangisi denk gelirse. OC falan da yapmadım sadece RAM'lerimi XMP üzerinden 3000MHz'e çektim. AIDA64 ile stress test yaparken hata verdi. Memory ve cache seçili olmadan yaptığımda hata vermeden test uygulanıyor. Doğal olarak sıkıntı RAM'lerimde mi acaba diye düşünerek memtest86+ ile 30-40 DK süren bir test yaptım ve sorun gözükmedi. Ekran kartında mı acaba sorun diye FurMark ile 20-25 DK test yaptım ve onda da sonuçlar olumlu. Bir de kafamı karıştıran bir konu var o da harddiskim. Eski sistemimden kalmıştı acaba ondan mıdır diye düşündüm ve HD Tune ile taramalarını yaptım sıkıntı gözükmüyor. Son olarak olay görüntüleyicisindeki hataları ve mavi ekran SS'ini bırakıyorum. Yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana ve bu gibi sorun yaşayacak olanlara.

Sistemim:
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
İşlemci: Ryzen 7 2700X.
RAM: Apacer panther 8 GB 3000MHz CL16.
Ekran kartı: ASUS STRIX GTX960 4 GB.
Depolama: 1 adet 160GB HDD(sistem) + 1 adet 250GB HDD(yedekler)
Kasa: Rampage spectra.
PSU: Gametech 700W 80+ Gold.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 50
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 27
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    39,2 KB · Görüntüleme: 20
  • untitled.png
    untitled.png
    387,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı