Ryzen 7 2700X işlemci için ekran kartı önerisi

gizem123

Decapat
Ağırlıklı olarak Lumion ve Revit kullanacağım, mimari tasarım ve render için bir sistem toplamak üzere yola çıktım. Lumion, GPU ağırlıklı çalışan bir render programı olduğundan oyun sistemlerine bakıyorum.
2. el GTX 1080ti alacaktım, parçaları ona göre toplamaya başladım ancak kargoda bir sorun çıkınca o iş iptal oldu ve ben elimdeki parçalarla kaldım. Kasa ve ekran kartı hariç her şey alındı ancak iade süreleri geçmedi.

Monitör olarak da 6 aydır kullanmakta olduğum Dell SE2717H 27 '' 6ms 75Hz FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Monitör var, yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum.

Ekran kartı için en fazla 3 bin lira verebilirim, şu zamanda indirim olacak bekle derseniz o da olur. Genelde RTX 2060 öneriyorsunuz ancak elimdeki diğer parçalarla mantıklı olur mu fikrinizi almak istedim.

Kasa için de Phanteks Eclipse P400S Cam Kapaklı Siyah-Kırmızı Bilgisayar Kasası, NZXT H500 Mid Tower ATX Siyah Bilgisayar Kasası var kafamda. Hangisini önerirsiniz ya da benzer önerileriniz var mıdır? Bütçem 600 lira civarında. Bir de Fractal Design Meshify C çok beğendim, bir şekilde edinebilirim. Kasanın içini görmek gibi isteklerim yok, yan paneli cam olmayan versiyonunu almayı düşünüyorum. Bunun bir dezavantajı olur mu?

Son düzenleme:
2060 için model de önerebilirsiniz.
Geçen hafta 2500 lira civarına MSI ekran kartları vardı, kaçırdığıma çok üzüldüm. Bir yandan da işlemciyi iade edip Ryzen 5 almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı