Ryzen 7 2700X sıcaklık dalgalanması

Sino_0

Decapat
Ryzen 7 2700X'de anlamsız derecede sıcaklık dalgalanmaları var. Boşta 36 derece, internet kullanımında (3-4 sekme de) 40-50 arasında hatta ara ara 60'a kadar cıktığını görüyorum. Bunun sebebi nedir? Voltaj mıdır yoksa stok fanın yetersizliği midir anlayamadım. Kasamda 6 tane fan bulunmasına rağmen böyle bunu nasıl dengeleyebilirim acaba?

Bende 2600x kullanmaktayım, oyun içerisinde çok dalgalanma vardı. 4.100 Mhz 1.3 voltaj vererek overclock yaptım ve stress testinde 8 derece daha düşük bir ısı ve daha az bir dalgalanma oldu. Turbo ile kendisi daha dengesiz voltaj ve mhz artırarak daha çok ısınma ve dalgalanma yaptığını net bir şekilde gözlemledim. Resimler 1 mb üzeri olduğu için yükleyememiyorum. Bana [email protected] üzerinden ulaşırsan resimleri paylaşabilirim.

R5 2600X : Oyuna tıklar tıklamaz 50'den 70'e fırlıyor tek tek 60'a düşüyor sonra tekrar 70'e. Sürekli bu döngü. Ah AMD almayı düşünen aklım ah
dostum o olay büyük ihtimal senin kasa soğutman ile ilgili olabilir benim sistemimde sadece anlık dalgalanma var bunun nedenide anakarttaki oto boost kaynaklı olduğunu öğrendim ve normalmiş woltaj ayarlama ile önüne geciliyormuş ama uğraşmadım şuana kadar oyunlarda maks 65 derece gördüm 26 derece oda sıcaklığında sen bir kasa sirkülasyonunu elden gecir derim ....

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı