Ryzen 7 2700X sıvı soğutucu tavsiyesi

Şu iki model arasında kaldım;
Vatan Bilgisayar'dan almayı planlıyorum. Bütçem 550₺. Yardımcı olursanız sevinirim.
Aralarında 1-2 derece fark ya olur ya olmaz. Yani performans için ikisi de benzer sonuç verir.
Tercihinizi görsellik anlamında yapabilirsiniz.
Işıklı renkli seviyorsanız Xigmatek , ışık sevmiyorsanız Cooler Master ı alın.
İkisini de kullandım, Xigmatek (ışıksız scylla 240 modeli) ten çok memnun kaldım.

Montaj farkı var, CM montajı çok daha kolay.
-Cooler master da, 2 klipsli montaj yapıyorsunuz, am4 parçalarını soğutucu bloğ vidalayarak.

-Xigmatek te ise 4 vida sistemi var. Anakartta ki 2 adet siyah plastik parçayı sökmeniz gerek.
Yanlış hatırlamıyorsam CPU yuvasının arkasındaki plaketi de değiştiriyorduk. Montaj videosu izleyerek kolayca yapılıyor.

Aralarında 1-2 derece fark ya olur ya olmaz. Yani performans için ikisi de benzer sonuç verir.
Tercihinizi görsellik anlamında yapabilirsiniz.
Işıklı renkli seviyorsanız Xigmatek , ışık sevmiyorsanız Cooler Master ı alın.
İkisini de kullandım, Xigmatek (ışıksız scylla 240 modeli) ten çok memnun kaldım.

Montaj farkı var, CM montajı çok daha kolay.
-Cooler master da, 2 klipsli montaj yapıyorsunuz, am4 parçalarını soğutucu bloğ vidalayarak.

-Xigmatek te ise 4 vida sistemi var. Anakartta ki 2 adet siyah plastik parçayı sökmeniz gerek.
Yanlış hatırlamıyorsam CPU yuvasının arkasındaki plaketi de değiştiriyorduk. Montaj videosu izleyerek kolayca yapılıyor.
Yardımınız için teşekkürler, bunları göz önünde bulunduracağım. Hafta sonuna kadar olumsuz bir geri dönüş olmazsa Xigmatek alacağım.

550₺’ye ikisini de önermem. Bulabilirsen ML240L daha iyi olur. Hava soğutma düşünürsen Dark Rock Pro 4 bu sıvı soğutuculardan çok daha performanslıdır.

Soğutucu tavsiyesinden önce Vatan yerine başka yerden soğutucu alman daha öncelikli tavsiyem olur. Şişirilmiş fiyat, kısıtlı ürün seçeneği yerine başka yerlerden almayı düşünürsen öneri yapabilirim.

Xigmatek scylla 240 kullanıyorum R5 1600 için. Şu anlık bir sıkıntısı ile karşılaşmadım. Soğutma değerleri iyi ama Xigmatek’in genel olarak her ürününde kalitesizlik var diye düşünüyorum. Ve genellikle yorumlar öyle. Zaten kalitesiz olduğunu düşünme sebebim insanların yorumları. Mesela kasaları. Kullanan insanların şikayetleri hem kalitesiz plastik kullanmaları hem de ince olmaları falan. Alma sebebim scylla 240’ı aldığım mağazada AM4 ile uyumlu başka soğutucu yoktu. Ve daha fazla beklemek istemiyor oluşumdu. Fazla uzattım yazıyı ama kullanıcı yorumlarına bakın iki ürünün. Cooler Master’dan şikayeti olacak fazla kişi bulabileceğinizi zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı