Ryzen 7 2700X Yeni Sistem Açılmıyor

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar bilgisayarım daha yeni. Xigmatek 750w 80+ silver güç kaynağım var, AMD Ryzen 2700X işlemci daha sabah aldım bilgisayarı. Evde oyun indirirken download bitene kadar salonda takıldım, 1 saat kadar sonra geri geldiğimde bilgisayarın uyku moduna geçtiğini gördüm. Yani ben öyle zannediyorum çünkü reset tuşunun yanında mavi ışık yanıp sönüyordu. Klavye ve mouse tepki vermedi, power tuşu reset tuşu bunlarda tepki vermedi, mecburen PSU'nun sigortasını kapadım ve fişi çektim. Fişi tekrar taktığımda Asus Tuf X470 anakartın ışıkları sürekli yanıyor hatta 1 saniyeden daha kısa ekran kartının da ışıkları yanıyor ve sönüyor. Ama power tuşu hiçbir tepki vermiyor. Ne fanlar çalışıyor ne de herhangi bir donanım. Sorun nedir sizce garanti kapsamında bir işlem gerektirir mi?

HDD eklemedim pcye 480gb ssd var onu yazmayı unuttum kusura bakmayın. Peki nasıl çözebilirim bu sorunu ?
Güzel kardfeşim öncelikle içini ferah tut belki konuyu açan arkadaşa yardım edemem ama sana ederim. Sanada ben değil Vatan Blg yardım eder çünkü aynı sorunu Asus crosshair hero x 370 ana kartla Ryzen 7 1700 de ben yaşadım. İnan bana bire bir aynı sorun ve ben vatana geri goturdum cunku oradan almıstım. Ne kurdularsa onlar bişeyin update ini yapıyor sanırım. Ben sormayı unuttum ama sen mutlaka sor çünkü format atarsan aynı sorunla karsılasabilirsin.

Arkadaşlar merhaba ben daha dün vatan bilgisayardan msi b450m anakart, r3 2200g işlemci, ripjaws 8gb, xigmatek 600 +80 psu ve gigabyte ourus rx 570 4gb 256bitlik bi sistem aldım ancak evde kurulum yaparken bu hatayı 3 kere aldım şuan ise ekran kartını güncellerken siyah ekran sorunlarıyla karışılaştım nasıl bi çözümü var biliyormusunuz ?
Klasik bir Windows 10 veya Windows 8.1 mavi ekran hatası tekrar format atıp deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik bir Windows 10 veya Windows 8.1 mavi ekran hatası tekrar format atıp deneyebilirsin.
Hepsi sıfır. Sadece 10 14 gün önce vatandan tek tek aldım. Bi aldığımda bide bugün toplatmaya götürdüğümde açtım. Yani çalışan bilgisayar neden böylesine kapanırki? Garantiye girer mi sence? Bellki var bir karın ağrısı.
Arkadaşlar bugün vatana gittim. PSU da sorun olduğu anlaşldı, herhalde statik yedi. Geri iadesini gerçekleştirip üzerine 50 lira daha koyup XIGMATEK SHOGUN G SERİSİ 80PLUS GOLD 750W Güç Kaynağı aldım. Birde teknosadan hazır indirimde yakaladığım sigortalı akım korumalı 5 li priz aldım. Şuan hiçbir sıkıntım yok makine tıkır tıkır çalışıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı