Ryzen 7 2700X Yüksek Voltaj Problemi

bukibuks

Hectopat
Makaleler
1
Sistemimde PBO, Core Boost Performance, XMP açık şekilde; voltajım fotoğraftaki gibi ve ani sıcaklık dalgalanmaları oluyor. Oyunlarda 55-65 arası takılıyor (işlemci kullanımına bağlı) ve 4000Mhz altına inmiyor. Ancak işlemci voltajı forumlardaki konulara göre benim aşırı yüksek. Sizce sorun nedir?

Sistem özelliklerim:
  • Ryzen 7 2700X
  • MSI B450 Tomahawk
  • 2x16 GB DDR4 3000MHz Corsair Vengeance
  • GTX1070 Ti
  • 600W 80+Thermaltake PSU
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallah bneimde pc acınca veya yeniden baslatınca voltaj 1.4 1.5 arası voltaj cekiyor. 4.0 4.3 arası gidip geliyor herhangi bi oyuna gir cık yapayım eski haline geri geliyor ve normal 3.7 ghz boşta oyuna girdigimdede turbolanıyor 4.1 max cıkıyor oyuna gir cık yapınca işlemci stabil calısıyor ve voltaj degerleride düşüyor 3.7 ghz düstügü icin voltaj 1.1 1.2 oyuna girincede normal voltaj alıyor yük altına girdigi icinde 1.29 max voltaj alıyor ve stabil calısıyor ama buda sorunmudur anlaamdım.ama oyuna girmeyim pc acınca veya yeniden baslayınca oyuna girene kadar 1.4 1.5 arası voltaj cekip boşta 4 den assayıda inmiyor tuhaf bi durum.
bi arkadasımdada aynu işlemci var stok fan ve işlem hep stabil calısıyor böle bi sıkıntısı yok acaba bunlar işlemciyi takarken 1 pim kırıp bişi olmaz deyip takıp pc acılıyor diye ölemi bırakıolar bu benim pc yi toplayak salak işlemciyi kitlemeyip üstüne fanı takmaya calıstı bişiler yaptı düzeltmeye calıstı herhalde 1 hafta oldu bizde bilmioruz tabi su 1 haftada pc adına ynei sistem adına herseyi ögrendim git dior vatana at pc yi su suna bak söle olmusmu wer iade diorda bakıcaz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı