Çözüldü Ryzen 7 3700X boşta 40-60 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lockheed

Hectopat
Makaleler
19
Ryzen 7 3700X boştayken 40-60 derece arasında gidip geliyor. Sizce normal mi? Wraith Prism ile kullanıyyorum. Kasam Corsair iCUE 220T RGB.

Çözüm
Teşekkür edrim. Vakit ayırıp uzun uzun yazmışsınız. Bende işlemcide sıkıntı var diye korkmuştum.
Rica ederim. Dediğim gibi değerleriniz tam olması gerektiği gibi. Yük altında 75 çok çok iyi. Genelde oyunda 87'leri görür ve Recep Baltaş bunun kabul edilebilir bir değer olduğunu dile getirmişti. İçiniz rahat gönlünüz ferah kullanın :).
Değerleriniz fazlasıyla normal. Ryzen 3. nesil işlemciler sıcak çalışmayı sever. Undervolt yapmanın işlemci için kötü olacağını bir AMD yetkilisi açıklamıştı geçenlerde. +90 Üzerine anlık olarak çıkması bir problem teşkil etmiyor ayrıca. Dikkat etmeniz gereken husus +90 Derece sıcaklıklarda sürekli olarak takılı kalmış olması ve gerçekten üflediği havanın el yakacak derece olması. Mesela benim Ryzen 9 3900x 10 derece fazla gösteriyor. Nedenini bilmiyoruz bazı insanlar BIOS update ile çözdü bazıları farklı şekilde. Ama dediğim gibi, 80 dereceleri görünce kendini kapatan o mağara adamı işlemcilerle kıyaslamayın bunları. Farklı teknolojiler farklı mimariler sıcaklık farkı yaratabilir :).

Değerleriniz fazlasıyla normal. Ryzen 3. nesil işlemciler sıcak çalışmayı sever. Undervolt yapmanın işlemci için kötü olacağını bir AMD yetkilisi açıklamıştı geçenlerde. +90 üzerine anlık olarak çıkması bir problem teşkil etmiyor ayrıca. Dikkat etmeniz gereken husus +90 derece sıcaklıklarda sürekli olarak takılı kalmış olması ve gerçekten üflediği havanın el yakacak derece olması. Mesela benim Ryzen 9 3900X 10 derece fazla gösteriyor. Nedenini bilmiyoruz bazı insanlar BIOS Update ile çözdü bazıları farklı şekilde. Ama dediğim gibi, 80 dereceleri görünce kendini kapatan o mağara adamı işlemcilerle kıyaslamayın bunları. Farklı teknolojiler farklı mimariler sıcaklık farkı yaratabilir :).

Teşekkür edrim. Vakit ayırıp uzun uzun yazmışsınız. Bende işlemcide sıkıntı var diye korkmuştum.

Rica ederim. Dediğim gibi değerleriniz tam olması gerektiği gibi. Yük altında 75 çok çok iyi. Genelde oyunda 87'leri görür ve Recep Baltaş bunun kabul edilebilir bir değer olduğunu dile getirmişti. İçiniz rahat gönlünüz ferah kullanın :).

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı