Ryzen 7 3700X için sıvı soğutma önerisi

FurkanY27

Centipat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım sistemimde bir sıvı soğutma tercih etmek istiyorum, bazı endişelerim var, bu konuda sizden bazı fikirler almak istiyorum. Uzun zamandır takip ettiğim ama herkesin farklı yorumları olduğu için bunu sisteme göre degiştigini fark ettim.

PUBG Mobile oynuyorum. 55-60 FPS arası sonuç alıyorum, ama işlemci sıcaklığım artıyor 70 dereceleri görüyor, şu anki hava şartlarında 70 derece benim için yüksek bir derece kasa hava akışlarım gayet düzgün. Yazın oyun oynarken büyük bir problem açmadan işin önlemini almayı düşünüyorum. OC işlerinden pek anlamıyorum ve yapmıyorum sistem Auto Mod'da onu da belirtmek istiyorum zorlandıgı zaman kendi voltaj değerlerini yükseltiyor.
Sistemim;
Ryzen 7 3700X işlemci.
MSI X570 PRO GAMING Carbon Wi-Fi anakart.
16 GB Kingston HyperX 3200 MHz CL 16 RAM.
MSI RX590 8 GB OC. Ekran kartına sahibim.

Sürekli oyun oynuyorum başka bir işlem yapmıyorum. Render veya bir yayıncı değilim. Oyunlarda beni geri bırakmayacak bir sıvı sogutma istiyorum, bütcem 2000 TL'e kadar çıkabilirim. 360 Mm'lik bir fan boyutluk yerim var.

Corsair Hydro serisi H45 CW-9060028-WW sıvı soğutma sistemi önerebilirim. 3600X için kullanıyorum sorun çıkarmadı henüz. Biraz sesli çalışıyor. Bunun dışında;

1. Cooler Master Masterliquid Lite MLW-D24M-A20PW-R1 CPU soğutucu.
  2. Corsair Hydro H100X CW-9060040-WW 240mm sıvı soğutma sistemi.
  3. Corsair Hydro serisi H100I RGB Platinum 240mm işlemci sıvı soğutucu.
Önerebilirim.

Corsair Hydro serisi H45 CW-9060028-WW sıvı soğutma sistemi önerebilirim. 3600X için kullanıyorum sorun çıkarmadı henüz. Biraz sesli çalışıyor. Bunun dışında;

1. Cooler Master Masterliquid Lite MLW-D24M-A20PW-R1 CPU soğutucu.
  2. Corsair Hydro H100X CW-9060040-WW 240mm sıvı soğutma sistemi.
  3. Corsair Hydro serisi H100I RGB Platinum 240mm işlemci sıvı soğutucu.
Önerebilirim.

Ses Ne kadar fazla ? Ben Wraith Max kullanıyorum Rahatsız ediyor :(
240 mm İlerleyen zamanlarda yetersiz bırakmazmı ? Almışken 360 mm almalımıyım ?
RGB istiyorsan Corsair H100I Platinum, istemezsen NZXT Kraken X72.

NZXT Kraken X72. Ürünü fanları bana biraz yapmacık gibi geldi.
Corsair H100I Platinum 240 mm O yüzden şüphelerim var

COOLER MASTER MasterLiquid ML360R ARGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu Hakkında bir fikriniz varmı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasan 4 fanlı hava sirkülasyonun da sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Bildiğim kadarı ile Custom adı altında ki sıvı soğutuculara sıvı takviyesi ve diğer içerik değiştirme işlemlerini yapabiliyorsunuz. Belirttiğim modeller de direkt sıvısı ile birlikte geliyor. Tak kullan şeklinde. İleriye dönük şekilde.
Cooler Master Masterliquid ML360R ARGB 360mm işlemci sıvı soğutucu.
Tercih edebilirsin.

Kasam cm h500 mesh kasa bende işlemci i 3700x olarak tanımlıycam ekran kartım msi geforce rtx 2070 super gaming x trio zxt 72 aslında güzel ama ne bileyim sanırım bende
CORSAIR Hydro Serisi H115i RGB PLATINUM 280mm İşlemci Sıvı Soğutucu olarak ilave edicem bu sıvı soğutucu nasıl

Corsair'in Pro XT modelini önerebilirim. Kendim kullanıyorum memnunum. Yabancı bir forumda sonunda asetek pompalardan kurtulduk tarzı bir şeyler okumuştum almadan. İşlemcimin 60 dereceyi geçtiği olmuyor stress testi uygulamadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı