Ryzen 7 3700X için sıvı soğutma tavsiyesi

Musti03

Femtopat
Merhabalar. Yenilerde bir sistem topladim fakat işlemcim çok ısınıyor. Boşta 50-55 arasi, oyuna girdiğimde basitinden GTA 5'te ilk 70-75 oluyor. 20 dakika sonra falan 80'e ulaşmış hatta 80'i geciyor bile normal mi bilmiyorum ama arastirdigim kadariyla değil diye düşünüyorum. Bazı gerekli şeyleri yaptim voltaj düşürme olsun, 2 adet tepe fani ve 1 adet egzoz fani ekledim ama pek bir etki etmedi gibi. Yapmam gereken başka şeylerde var mıdır? Bilgisayarın parçaları sunlar;

Thermaltake Versa J23 kasa.
Thermaltake Smart BX1 650W.
Ryzen 7 3700X.
MSI B450 GAMING PRO Carbon AC.
Sapphire RX5700 XT Pulse.
(8x2) G.Skill 3200 MHz DDR4 RAM.

Kasada toplam 3 önde, 2 tepede, 1 egzoz fan olmak üzere 5 tane fan var. İlave bir de sıvı soğutma eklemek istiyorum en son olarak fakat dedigim gibi cok anlamiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Yenilerde bir sistem topladim fakat işlemcim çok ısınıyor. Boşta 50-55 arasi, oyuna girdiğimde basitinden GTA 5'te ilk 70-75 oluyor. 20 dakika sonra falan 80'e ulaşmış hatta 80'i geciyor bile normal mi bilmiyorum ama arastirdigim kadariyla değil diye düşünüyorum. Bazı gerekli şeyleri yaptim voltaj düşürme olsun, 2 adet tepe fani ve 1 adet egzoz fani ekledim ama pek bir etki etmedi gibi. Yapmam gereken başka şeylerde var mıdır? Bilgisayarın parçaları sunlar;

Thermaltake Versa J23 kasa.
Thermaltake Smart BX1 650W.
Ryzen 7 3700X.
MSI B450 GAMING PRO Carbon AC.
Sapphire RX5700 XT Pulse.
(8x2) G.Skill 3200 MHz DDR4 RAM.

Kasada toplam 3 önde, 2 tepede, 1 egzoz fan olmak üzere 5 tane fan var. İlave bir de sıvı soğutma eklemek istiyorum en son olarak fakat dedigim gibi cok anlamiyorum.
Cpb kapattınız mı?

Son düzenleme:
Ön tarafa takmak için fiyat performans olan Silverstone PF240-PF360 öneririm:

Kalan bütçe ile hava akışı iyi olan bir kasa bile alınabilir:

Kendi kasanız kullanmak isterseniz 240-280 MM bir model almanız gerek:

Donanım tercihi kalitesi soğutma performansı açısından belirleyicidir. Bunun yanında dış faktörleri göz ardı etmemek lazım. Kasayı klasik internet kafe bölmeli masada kullanıyorsanız pozisyonunu değiştirmeniz gerekebilir. Kısa süreli ön kapak açık halde sıcaklık değişimi gözlemlenip mevcut kullanılan kasanın değiştirilmesine ihtiyaç olup olmadığı fikir verebilir. Mevcut sisteme sıvı soğutma eklemek beklentilerini yine karşılamayabilir.

Geri
Yukarı