Ryzen 7 3700X için Wraith Prism yeter mi?

Anıl Yiğit

Hectopat
Bu işlemciyi almaya karar verdim de. Kendi stok soğutucusu Wraith Prism sanırım. Yeterli olur mu? OC falan yapmayacağım kurgu Adobe programları ve birkaç oyun oynayacağım.

Benim işlemcim 3.6 GHz sabitken %100 yük altında 70 dereceyi geçmiyor. Zaten güçlü bir işlemci olduğundan %100 yüke de testler ve ağır renderlar dışında çıkmıyor, çıksa da fazla kalmıyor.
Boost'u açtığında 4.4 GHz çalışırken ama 80 dereceyi geçtiği oldu. 85 derecede kapatmıştım. Söylediğim sıcaklıklar bir işlemci için tehlikeli sayılar değil ancak yine de bilgin olsun diye söyledim.
İdle sıcaklığıysa 45-50 derece arası seyrediyor.

Kasanın hava akışı iyiyse yetecektir.
Kasam Dark Guardian herkes hava akışı diye bu kasayı önermişti forumlarda.
Benim işlemcim 3.6 GHz sabitken %100 yük altında 70 dereceyi geçmiyor. Zaten güçlü bir işlemci olduğundan %100 yüke de testler ve ağır renderlar dışında çıkmıyor, çıksa da fazla kalmıyor.
Boost'u açtığında 4.4 GHz çalışırken ama 80 dereceyi geçtiği oldu. 85 derecede kapatmıştım. Söylediğim sıcaklıklar bir işlemci için tehlikeli sayılar değil ancak yine de bilgin olsun diye söyledim.
İdle sıcaklığıysa 45-50 derece arası seyrediyor.
3.6ghz bana yeterli sonuçta çok ağır oyunlar oynamayacağım en fazla R6S ve GTA5 olur + Adobe Programları

Son düzenleme:
1625822378956.png

Şimdi oyundan çıktım 54-55 derece ve düşüyor. Dediğim gibi, idle sıcaklığı 45-50 arası oluyor. Çok güçlü soğutmalara göre baya yüksek ama o kadar da yüksek denemez.

Geri
Yukarı