Ryzen 7 3700X ve B450M PRO- M.2 Uyumlu mu?

æ_59

Decapat
Merhabalar, mevcut sistemimin işlemcisini upgrade etmek istiyorum. Bu noktada kafama takılan sorular var. Her şeyden evvel, sistem özelliklerini belirtmem gerekirse;

*MSI B450M PRO- M.2 Anakart
*Ryzen 5 2600 işlemci
*EVGA GTX 1080FTW
*Corsair16 GB (2x8) 2400 MHz
*Cooler Masterliquid Lite 240mm
*Toshiba OCZ RZ500 256 GB SSD
*Cooler Master MB511 Kasa
*Cooler Master Elite V3 600 Watt (80 Plus değil)
*Ayrıca Gaming mouse, Gaming klavye ve Gaming kulaklık takılı kullanmaktayım.

En önemlisi, Ryzen 7 3700X gibi bir işlemciyi bu sistemde kullanırken herhangi bir sorun yaşar mıyım? Nitekim, MSI'in sitesinden girip baktığımda anakartımın bu işlemciyi desteklediğini her ne kadar görsem de, ben stabil bir performans alıp alamayacağımı merak etmekteyim. Bir diğer hususta, mevcut güç kaynağım Ryzen 7 3700X'i sisteme ilave ettiğimde iş görecek midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 3700X için anakartınızın giriş seviyesi kalacağını düşünüyorum. Eğer amacınız oyun oynamak ise işlemci olarak Ryzen 5 3600 veya 3600X seçilerek kalan para ile kaliteli bir anakart alınabilir. Ya da, bütçe uyarsa tabii, elinizdeki anakartı satıp daha kaliteli bir anakart alarak R7 3700X kullanılabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı